mediPRÁVNIK.sk

Elektronické laboratórne vyšetrenie

Mgr. Ján Pavlík  2.5.2019

Elektronizácia zdravotníctva ovplyvnila zaužívané postupy pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Jednou z takýchto zmien je aj elektronizácia žiadaniek na laboratórne vyšetrenia a zápis záznamov z laboratórnych vyšetrení. V rámci eZdravia tak okrem eReceptu, eObjednania, eVyšetrenia pribudne aj elektronizácia informácií o vykonaných laboratórnych vyšetreniach a elektronická žiadanka o laboratórne vyšetrenie pod skratkou eLab.

Jednou z noviniek, ktorú má priniesť elektronické zdravotníctvo je aj prenos informácií o vykonaných laboratórnych vyšetreniach, ako aj elektronická žiadanka o laboratórne vyšetrenia.

ELab

V rámci systému eZdravie v roku 2019 sa má v prvom štádiu prostredníctvom pilotného programu u vybraných lekárov spolu s Asociáciou laboratórií uskutočniť spustenie elektronizácie žiadaniek na laboratórne vyšetrenia a zápis záznamov z laboratórnych vyšetrení. Po zavedení elektronického objednávania pacientov na vyšetrenie počas doplnkových hodín (eObjednanie), tak na rad prichádza elektronizácia záznamov z laboratórnych vyšetrení (eLab).

V uzamknutej časti, ktorá je dostupná pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK ambulancia sa dozviete, aké sú konkrétne štádia zavádzania eLabu a bližšie informácie o zamýšľanom využití univerzálnych štandardov pre zdravotnícke laboratória a klinickú starostlivosť.

Chcem dočítať len tento článok
Záver si môžete kúpiť za 3 € s DPH alebo ako súčasť balíka mediPRÁVNIK ambulancia

Mohlo by vás zaujímať

Odporúčame