mediPRÁVNIK chráni už 1921 ambulancií a lekární.

Poradenstvo pri predaji / kúpe ambulancie / lekárne ... alebo pri ich založení

Bezpečnosť na prvom mieste

Zvažujete životnú investíciu - kupujete ambulanciu, či lekáreň? Alebo naopak, predávate to čo ste v priebehu svojho profesného života vytvorili? Oba prípady majú jeden menovateľ a tým je záujem zabezpečiť, aby takáto transakcia bola bezpečná. Kupujúci chce získať fungujúce zariadenie so sľubovaným počtom pacientov (ambulancia), alebo finančným obratom (lekáreň). Predávajúci chce mať istotu, že cena za predaj mu určite pristane na jeho bankovom účte.


Myslite pri kúpe/ predaji vždy 3 kroky dopredu!

Kúpa fungujúcej spoločnosti (ambulancia/lekáreň) má svoje výhody ale aj riziká. Poznáte detailne jej ekonomické fungovanie? Viete aké má zmluvy so zdravotnými poisťovňami a či nie je voči ambulancii/lekárni vedené nejaké súdne alebo správne konanie s rizikom prehry? Je prístrojové vybavenie vo vlastníctve, alebo je predmetom lízingu? Aké pracovné, servisné a dodávateľské zmluvy má zariadenie uzavreté?


Či už sa stretneme len na jednej konzultácii, alebo pri vás budeme stáť v priebehu celého procesu kúpy / predaja / zakladania je len na vás!


Zabezpečíme, aby vaša investícia bola ochránená

  • 2x meraj a raz rež: Vysvetlíme vám kľúčové riziká a výhody týkajúce sa vami naplánovanej kúpy/predaja
  • Safety first!: Navrhneme najbezpečnejší spôsob nadobudnutia zariadenia a ochrany vášho postavenia aj po zrealizovaní kúpy (ak by sa vyskytli napr. dlhy, či súdne spory ktoré váš zmluvný partner zamlčal)
  • Recept pripravený len pre vás: Naformulujeme potrebné zmluvy a dokumenty týkajúce sa predaja/kúpy ktoré vás ochránia
  • Nechajte vyjednávanie na nás: Odkomunikujeme navrhovaný postup voči vašemu zmluvnému partnerovi a urobíme všetko preto, aby s ním súhlasil
  • Podpis sem a sem a hotovo: Zrealizujeme prevod zariadenia voči obchodnému registru či voči iným registrom v závislosti od právnej formy ambulancie/lekárne
  • Istota v prvých dňoch: Pomôžeme pri prvých krokoch po nadobudnutí zariadenia voči príslušný orgánom (VÚC, atď)
Máte záujem o túto službu?
Dajte nám vedieť a my Vám pošleme cenovú ponuku.

  Chcem získať cenovú ponuku  

Potrebujete poradiť? Zavolajte nám na 0948 075 965.
Sme Vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8.30 do 16.30.

Niečo pre tých, ktorí zakladajú ambulanciu / lekáreň na zelenej lúke

A ešte niečo – právnu podporu vám radi poskytneme aj v prípade, ak si ambulanciu alebo lekáreň zakladáte na zelenej lúke. Vysvetlíme podmienky pre vznik zariadenia, pomôžeme pri príprave žiadostí, založíme pre vás s.r.o. či iný subjekt podľa vášho priania, naformulujeme potrebné právne dokumenty a pripravíme vás na prvých 100 dní fungovania vášho zariadenia.

Máte záujem o túto službu?
Dajte nám vedieť a my Vám pošleme cenovú ponuku.

  Chcem získať cenovú ponuku  

Potrebujete poradiť? Zavolajte nám na 0948 075 965.
Sme Vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8.30 do 16.30.