mediPRÁVNIK chráni už 1956 ambulancií a lekární.

Posúdime poplatky a pripravíme cenník pre vašu ambulanciu

Poskytovanie zdravotnej starostlivosti má svoju cenu. Robíte pre svojich pacientov viac, ako je štandard preplácaný zdravotnými poisťovňami? Uvažujete o rozdelení svojich služieb na základnú starostlivosť a na nadstavbu, ktorá umožní záujemcovi získať vyšší komfort a vašej ambulancii nový zdroj príjmu? Ste na správnom mieste! Spoločne s vami pripravíme dokumenty a postup, aby ste svoj cieľ dosiahli. Bezpečne, pretože:

 • rozumieme vašej činnosti,
 • vieme ako fungujú platby za zdravotnú starostlivosť,
 • cítime potenciálne riziká na 100honov,
 • navrhneme vám model poplatkov šitý na mieru,
 • dáme vám súbor základných rád ako postupovať pri priamych platbách.


Pripravíme vám cenník ambulancie (od 360 EUR s DPH)

Čo dostanem?

 • Posúdenie, či vaša predstava priamych platieb od pacientov je v súlade so zákonom a navrhneme najbezpečnejšie riešenie.
 • Elektronická verzia návrhu cenníka šitá na mieru vašej ambulancii.
 • Elektronická verzia návrhu zoznamu zdravotných výkonov šitý na mieru vašej ambulancii.
 • Zmluva o poskytovaní zdravotnej starostlivosti a Dohoda o nadštandarde s pacientom, alebo Všeobecné obchodné podmienky ambulancie.
 • Oznámenie na samosprávny kraj o prijatí cenníku.
 • Odporúčanie ako postupovať v praxi pri účtovaní poplatkov vo vašej ambulancii, aby ste boli vždy v súlade s právnymi predpismi.

Cena už od 360 EUR s DPH (na jednu ambulanciu)

Aký je postup pri príprave PREMIUM cenníka pre vašu ambulanciu?

 • zaplatíte zálohu vo výške 360 EUR s DPH,
 • kontaktuje vás právnik našej kancelárie a prekonzultuje s vami zvyklosti, ktoré v ambulancii pri priamych platbách od pacientov máte, ako aj vašu predstavu do budúcna,
 • na základe našej internej analýzy vám oznámime výšku doplatku za prispôsobenie cenníka, obsahu ďalších dokumentov ktoré sa poplatkov týkajú (doplatok do 720 EUR s DPH),
 • pokiaľ by ste nesúhlasili s navrhovanou výškou doplatku, zašleme vám dokumenty v draftovej podobe, ktoré si môžete upraviť samostatne.
Služba
Cenník pre ambulanciu
Zálohová platba:360 €

  Objednať teraz  

Potrebujete poradiť?
Zavolajte nám na 0948 075 965. Sme Vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8.30 do 16.30.

Vy máte otázky a my na ne máme odpovede

Mám zmluvu s poisťovňou, môžem si žiadať do pacienta doplatok, ak mi poisťovňa platí málo?

Nie, nemôžete. Od pacienta je možné za zdravotnú starostlivosť krytú poistením žiadať platbu len do výšky jeho spoluúčasti. Ak je formálne jeho spoluúčasť 0%, tak ambulancia nemôže od neho žiadať žiaden „doplatok“.


Musím mať cenník aj keď pracujem na priame platby bez zmluvy s poisťovňami?

Cenník za poskytované výkony musí mať prijatá každá ambulancia. Taktiež musí cenník predložiť samosprávnemu kraju. Nie je rozhodujúce či ambulancia má/nemá zmluvu so zdravotnou poisťovňou.


Som zmluvný poskytovateľ a vyberám od pacientov paušálny poplatok za „nadštandard“. Prešlo mi to na VUC-ke, teda je to v poriadku, však?

Samosprávny kraj cenník neschvaľuje, len ho berie na vedomie. Pečiatka podateľne o prijatí cenníka neznamená, že obsah cenníka je v súlade so zákonom. To isté platí v prípade, že sa vám lekár samosprávneho kraja po doručení cenníka neozval s nejakými námietkami. Obsah cenníka úrad začne preverovať v podstate až na základe podnetu od pacienta.


Pár eur, ktoré vyberiem od pacientov má snáď nezabije...

Vďaka Bohu nezabije, no na druhej strane... Ambulancia ktorá od pacientov vyberá neoprávnené platby môže od samosprávneho kraja dostať pokutu až do výšky 16 596 EUR. A to nie je málo a súčasne na spustenie kontroly stačí podnet od jedného nespokojného pacienta


Môže mi teda pacient za niečo platiť, ak som zmluvný poskytovateľ?

Ale samozrejme že áno. Musíme však starostlivo oddeliť výkony ktoré sú hradené zo zdravotného poistenia a transparentne upraviť služby a ich cenu ktoré si pacient od ambulancie môže objednať navyše.