mediPRÁVNIK chráni už 1855 ambulancií a lekární.

Môže lekár predpisovať lieky pre vlastnú potrebu alebo potrebu jemu blízkych osôb?

Mgr. Lenka Kavarniková   |   17.3.2022

Naša právna úprava týkajúca sa predpisovania liekov umožňuje lekárom predpisovať lieky pre vlastnú potrebu alebo potrebu jemu blízkych osôb. Takéto predpisovanie má však svoje pravidlá, ktoré je v zmysle zákona o liekoch (362/2011 Z.z.) potrebné dodržiavať. Aké zákonné podmienky pre takýto spôsob predpisovania platia? Poďme sa na to spolu pozrieť.
 

DOTKLA SA NOVELA ZÁKONA O LIEKOCH ÚČINNÁ OD 1. JANUÁRA PREDPISOVANIA PRE VLASTNÚ POTREBU?
 
Od začiatku tohto roka sme vám priniesli viacero článkov týkajúcich sa zmien, ktoré priniesla novela zákona o liekoch. Týkali sa najmä problematiky delegovaného predpisovania a tiež zákazu odporúčania lekárne pacientom pre výdaj predpísaných liekov.

Prečítajte si tiež článok
Novela zákona č. 362/2011 Z. z. Zákon o liekoch a zdravotníckych pomôckach a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „Zákon o liekoch“) priniesla sprísnenie komunikácie...
9.2.2022

Prečítajte si tiež článok
Novela zákona o liekoch prijatá v decembri 2021 priniesla zmeny aj v delegovanom predpisovaní, a to s účinnosťou od 1. januára 2022. Vo vzťahu lekár, ktorý odporúčal predpísanie lieku...
18.1.2022

Rozsiahla novela zákona o liekoch sa však nedotkla právnej úpravy týkajúcej sa predpisovania liekov lekármi pre vlastnú potrebu alebo potrebu jemu blízkych osôb. V tomto smere zostala právna úprava zákona o liekoch nezmenená.
 
V uzamknutej časti, ktorá je dostupná pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK mini Ambulancia, Ambulancia na kľúč, Ambulancia na kľúč PREMIUM sa dozviete aké podmienky platia pre to, aby lekár mohol predpisovať lieky pre vlastnú potrebu alebo potrebu jemu blízkych osôb.

Ste tu nový?

Bezplatne sa zaregistrujte a my vám na privítanie
darujeme jeden článok zadarmo!

Už u nás máte účet?

Uzamknutú časť článku si môžete kúpiť za 3 € s DPH,
alebo ho získate ako súčasť jedného z balíčkov.

Chcem tento článok za

3 €

Prístup k článkom ako súčasť balíka

od 7 € / mesiac

(Počet prečítaní: 1136)