mediPRÁVNIK chráni už 1921 ambulancií a lekární.

Kontrola ambulancie zo strany príslušného samosprávneho kraja

JUDr. Miriam Mikulová   |   4.10.2022

Ako iste viete, na poskytovanie ambulantnej zdravotnej starostlivosti sa vyžaduje povolenie, ktoré vydáva najmä príslušný samosprávny kraj. Samosprávne kraje sú zároveň aj orgánom dozoru nad dodržiavaním povinností poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ktorým vydali povolenie. V článku sa dozviete, aké povinnosti kontroluje samosprávny kraj. Taktiež si povieme aj akú pokutu je možné uložiť ambulancii za nesplnenie konkrétnej povinnosti a budeme sa vás snažiť aj upozorniť na dôležité informácie.

V minulom článku sme si zhrnuli aké základné činnosti vykonáva samosprávny kraj voči ambulanciám. Taktiež sme si povedali, či kontrola zo strany samosprávneho kraja môže byť neohlásená a vymedzili sme si aj tri základné povinnosti pre ambulancie. Viac sa dočítate v článku:

Prečítajte si tiež článok
Ako iste viete, na poskytovanie ambulantnej zdravotnej starostlivosti sa vyžaduje povolenie, ktoré vydáva najmä príslušný samosprávny kraj. Samosprávne kraje sú zároveň aj orgánom...
28.9.2022

ZÁKLADNÉ POVINNOSTI PRE AMBULANCIE, KTORÉ KONTROLUJE SAMOSPRÁVNY KRAJ
 
Každý poskytovateľ vie, že jeho ambulancia musí dodržiavať mnoho povinností, ktoré jej vyplývajú z rôznych právnych predpisov. Základným právnym predpisom, kde sú vymedzené povinnosti v jednom paragrafe, je zákon o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti (z. č. 578/2004 Z.z.). Vzhľadom na to, že povinností je mnoho, v článku si rozoberieme len základné. Taktiež sa zameriame na tie, ktoré v praxi nie sú často dodržiavané. Ide o nasledovné povinnosti:
 
V uzamknutej časti, ktorá je dostupná pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK mini, Ambulancia na kľúč, Ambulancia na kľúč PREMIUM sa dozviete základné povinnosti, ktoré samosprávny kraj kontroluje voči ambulanciám. Taktiež si povieme aj akú pokutu je možné uložiť ambulancii za nesplnenie konkrétnej povinnosti a budeme sa vás snažiť upozorniť na dôležité informácie.
 

 

Ste tu nový?

Bezplatne sa zaregistrujte a my vám na privítanie
darujeme jeden článok zadarmo!

Už u nás máte účet?

Uzamknutú časť článku si môžete kúpiť za 3 € s DPH,
alebo ho získate ako súčasť jedného z balíčkov.

Chcem tento článok za

3 €

Prístup k článkom ako súčasť balíka

od 7 € / mesiac

(Počet prečítaní: 805)