mediPRÁVNIK chráni už 1898 ambulancií a lekární.

Webinár č. 6 - Zvládnutie povinností lekára pri vedení zdravotnej dokumentácie? To chce talent!

redakcia mediPRÁVNIK   |   23.8.2021

Poskytovanie zdravotnej starostlivosti bez vedenia zdravotnej dokumentácie nie je možné. Sú to na seba organicky naviazané činnosti. Zdravotná dokumentácia poskytuje zdroj informácií pre lekára pri postupe liečenia rešpektujúc stav pacienta. Tak isto je podkladom pre spätné hodnotenie správnosti postupu kontrolným orgánom. Preto je nevyhnutné aby bola vedená správne. S novinkami vo vedení zdravotnej dokumentácie nás prevedie advokát z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS, JUDr. Ivan Humeník, PhD.

Nosné témy webináru:
● Zdravotná dokumentácia ako súbor citlivých údajov - súvis medzi režimom zákona o zdravotnej starostlivosti a zákonom o ochrane osobných údajov
● Kto zodpovedá za vedenie zdravotnej dokumentácie? Ambulancia alebo lekár?
● Poskytovanie údajov zo zdravotnej dokumentácie a sprístupňovanie údajov - aký je rozdiel?
● Dajú sa sprístupňovať údaje z dokumentácie cez eZdravie?
● Vybrané situácie - akú dokumentáciu môžem dať policajtom, komerčnej poisťovni, súdu, alebo inému poskytovateľovi?
● Pozor! Nová povinnosť pre VLD - archivovanie zákazu sprístupniť dokumentáciu a vydávanie potvrdení pre blízke osoby pacienta. Máme pre vás riešenie - takto sa to dá riešiť!

Webinár bude vysielaný v stredu, 25. augusta 2021 od 17:00 h na YouTube kanáli a sledovať ho môžete na odkaze https://youtu.be/4A5hp8MYo48. Prístup na webinár je bezplatný a počet divákov nie je limitovaný. Ak ho nestihnete v riadnom vysielacom čase, pozrieť si ho môžete aj zo záznamu, a to na tom istom odkaze.

Máte otázku, ktorá vás k tejto téme zaujíma? Pošlite nám ju vopred emailom na podpora@medipravnik.sk alebo ju položte počas vysielania cez slid.do: #medipravnik https://app.sli.do/event/gpbbsysa

Tešíme sa na vás!

(Počet prečítaní: 1072)