mediPRÁVNIK chráni už 1743 ambulancií a lekární.

MZ SR zverejnilo prehľad aktuálne voľných príspevkov na zriadenie ambulancie

Mgr. Lenka Kavarniková   |   16.8.2022

S ohľadom na vyhodnotenie stavu verejnej minimálnej siete poskytovateľov všeobecnej ambulantnej starostlivosti zverejnilo Ministerstvo zdravotníctva SR zoznam okresov a obcí, v ktorých je aktuálne možné získať príspevok na zriadenie ambulancie.

V súčasnosti je veľký nedostatok všeobecných lekárov pre dospelých a tiež pediatrov. Za účelom zabezpečenia primárnej starostlivosti schválil parlament ešte koncom minulého roka veľkú reformu zdravotníctva, ktorá dosiahla pravidelné monitorovanie stavu počtu všeobecných lekárov v jednotlivých okresoch za účelom eliminácie nedostatku lekárov v okresoch. MZ SR nedávno aj zverejnilo mapu okresov s prehľadom rizikovosti nedostatku lekárov všeobecnej ambulantnej starostlivosti.

Prečítajte si tiež článok
V súčasnosti je veľký nedostatok všeobecných lekárov pre dospelých a tiež pediatrov. Za účelom zabezpečenia primárnej starostlivosti schválil parlament ešte koncom minulého roka veľkú...
8.7.2022

Vzhľadom na výsledky vyhodnotenia stavu počtu pediatrov a všeobecných lekárov v jednotlivých okresoch, MZ SR zverejnilo prvý zoznam aktuálne voľných príspevkov na zriadenie ambulancie podľa jednotlivých okresov aj s výnimkami príspevkov pre vybrané obce: https://health.gov.sk/?Aktualne-volne-prispevky. Zoznam bude MZ SR pravidelne každý mesiac aktualizovať.

Všetky dôležité informácie k príspevku na zriadenie ambulancie nájdete na tomto odkaze: https://health.gov.sk/?vseobecna-ambulantna-starostlivost 

(Počet prečítaní: 525)