mediPRÁVNIK chráni už 1803 ambulancií a lekární.

Domáce testy na COVID-19 v lekárňach

JUDr. Katarína Tomková   |   10.4.2020

Jednou z ústredných tém týchto dni a predpokladáme, že aj najbližších mesiacov je testovanie obyvateľov na COVID-19. Niektoré internetové obchody a lekárne už v súčasnosti ponúkajú na predaj rôzne domáce rýchlotesty na diagnostiku COVID-19. V tomto článku sa zameriame na predaj rýchlotestov v kamenných lekárňach a v závere článku odbočíme aj k téme, či lekáreň môže vyrábať a predávať svojpomocne vyrobené dezinfekčné prostriedky.

Niektoré internetové obchody a lekárne už spustili predaj domácich rýchlotestov na diagnostiku Covid-19. Ak kamenné lekárne alebo výdajne zdravotníckych pomôcok plánujú rýchlotesty zahrnúť do svojho predajného sortimetu, tak tento článok je venovaný práve im a rovnako je venovaný aj pacientom, ktorí si plánujú takéto rýchlotesty na diagnostiku Covid-19 zakúpiť.

Na úvod vás chceme upozorniť, že tento článok je venovaný predaju domácich rýchlotestov na diagnostiku Covid-19 a nie testom s priamou detekciou vírusu, ktoré sa vykonávajú v príslušných laboratóriách. Rovnako vás chceme upozorniť, že tento článok je venovaný kamenných lekárňam a výdajniam zdravotníckych pomôcok a nie internetovým lekárňam.

Prečítajte si tiež článok
Postupne sa internetom začali šíriť ponuky na domáce rýchlotesty na diagnostiku COVID-19. V článku: Domáce testy na COVID-19 v lekárňach sme sa zamerali na predaj týchto testov v...
17.4.2020

Sortiment lekárne a výdajne zdravotníckych pomôcok

Na zodpovedanie otázky, či lekárne a výdajne zdravotníckych pomôcok môžu predávať domáce rýchlotesty na diagnostiku Covid-19 sa musíme v úvode venovať tomu, aký sortiment môžu lekárne a výdajne pacientom predávať. V lekárňach a výdajňach zdravotníckych pomôcok sa predajný sortiment delí na základný sortiment a doplnkový.

V uzamknutej časti, ktorá je dostupná pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK mini, Lekáreň na kľúč, Lekáreň na kľúč PREMIUM sa dozviete, či lekáreň môže predávať rýchlotesty na diagnostiku Covid-19 a čo môže pripravovať a predávať dezinfekčné prostriedky. Taktiež sa dozviete aké má nové oprávnenie Ministerstvo zdravotníctva SR a aké sankcie môže uložiť za porušenie povinnosti lekárni.

Ste tu nový?

Bezplatne sa zaregistrujte a my vám na privítanie
darujeme jeden článok zadarmo!

Už u nás máte účet?

Uzamknutú časť článku si môžete kúpiť za 3 € s DPH,
alebo ho získate ako súčasť jedného z balíčkov.

Chcem tento článok za

3 €

Prístup k článkom ako súčasť balíka

od 7 € / mesiac

(Počet prečítaní: 18786)