mediPRÁVNIK chráni už 1855 ambulancií a lekární.

Ak sa zamestnanec nepreukáže dokladom o očkovaní/testovaní/prekonaní, je to prekážka v práci na jeho strane

Mgr. Lenka Kavarniková   |   2.12.2021

Úrad verejného zdravotníctva SR vydal vyhlášku č. 264/2021, ktorou určil zamestnávateľom povinnosť podmieňovať vstup zamestnancov na pracovisko preukazovaním sa príslušným dokladom o očkovaní proti ochoreniu COVID-19, o prekonaní ochorenia COVID-19 alebo o negatívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19. Táto povinnosť platí pre zamestnávateľov od 29.11.2021.

POVINNOSŤ KONTROLY PRÍSLUŠNÝCH DOKLADOV
 
Úrad verejného zdravotníctva SR určil vyhláškou č. 264/2021 opatrenia v súvislosti s kontrolou zamestnancov pred vstupom na pracovisko zamestnávateľa. Zamestnávatelia majú v zmysle tejto vyhlášky povinnosť kontrolovať zamestnancov pred vstupom na pracovisko. Pre zamestnancov platí režim vstupu na pracovisko OTP - očkovaný, prekonaný, testovaný.
 
Plne očkovaným sa na účely danej vyhlášky ÚVZ SR č. 264/2021 považuje:
· osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, avšak nie viac ako jeden rok po aplikácii poslednej dávky,
· osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou, avšak nie viac ako jeden rok po aplikácii poslednej dávky, alebo
· osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19, avšak nie viac ako jeden rok po aplikácii poslednej dávky
 
Za zamestnanca, ktorý ochorenie prekonal, sa považuje ten, ktorý prekonal ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.
 
V prípade zamestnancov, ktorí nie sú očkovaní alebo, ktorí ochorenie COVID-19 neprekonali, sa vyžaduje, aby sa preukázali negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 (napríklad RT-PCR test, LAMP test, antigénový test, nazálny test) nie starším ako 7 dní od odberu.
 
V uzamknutej časti, ktorá je dostupná pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK mini Ambulancia/Lekáreň, Ambulancia/Lekáreň na kľúč, Ambulancia/Lekáreň na kľúč PREMIUM sa dozviete ako má postupovať zamestnávateľ, ak sa zamestnanec nepreukáže príslušným dokladom.

Ste tu nový?

Bezplatne sa zaregistrujte a my vám na privítanie
darujeme jeden článok zadarmo!

Už u nás máte účet?

Uzamknutú časť článku si môžete kúpiť za 3 € s DPH,
alebo ho získate ako súčasť jedného z balíčkov.

Tento článok má rozdielne pokračovanie pre ambulancie
a pre lekárne. Vyberte si to, ktoré vás zaujíma:

Pokračovanie pre

Ambulancie

Chcem tento článok za

3 €

Prístup k článkom ako súčasť balíka

od 7 € / mesiac

Pokračovanie pre

Lekárne

Chcem tento článok za

3 €

Prístup k článkom ako súčasť balíka

od 7 € / mesiac

(Počet prečítaní: 1211)