mediPRÁVNIK chráni už 1919 ambulancií a lekární.
článok patrí do seriálu

Webová stránka ambulancie? Zriaďte si rovno takú, ktorá vás aj ochráni

Mgr. Lenka Kavarniková, Bc. Veronika Karabinošová   |   19.7.2023

Každý poskytovateľ zdravotnej starostlivosti je povinný zverejňovať informácie, ku ktorým ho viažu právne predpisy. Mnohé z týchto informácií musia poskytovatelia zverejňovať dokonca na webovej stránke ambulancie, ktorú už viacerí majú zriadenú. Spĺňa však takáto webová stránka všetky povinnosti, ktoré vyplývajú z vyhlášky MZ SR o minimálnych požiadavkách na interný systém hodnotenia bezpečnosti pacienta (vyhláška č. 444/2019 Z.z.) a zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti (zákon č. 578/2004 Z.z.)? Odpoveďou vám budú nasledujúce riadky.

Právny web plný výhod
 
Či už ako poskytovateľ zdravotnej starostlivosti máte alebo nemáte zriadenú webovú stránku ambulancie, pacienti musia mať prístup k informáciám, ktoré sú pre nich dôležité. Vašou povinnosťou je im tento prístup umožniť. Dokonca zákon o poskytovateľoch vymedzuje pre poskytovateľov aj povinnosť mať webovú stránku ambulancie a zverejniť na nej informácie o možnostiach ošetrenia, dostupnosti, kvalite a bezpečnosti zdravotnej starostlivosti a o cenách zdravotných výkonov, ktoré poskytuje (§ 79 ods. 1 písm. zj) zákona). V danom prípade je ustanovenie koncipované vyslovene tak, že ráta s tým, že ambulancia má zriadenú webovú stránku.

Vypočujte si podcast
Úrady, školy, blogeri i majitelia rôznych značiek majú vlastné webstránky. Chcú zaujať verejnosť a ak niečo predávajú, tak i získať nových zákazníkov. Čo však s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti? Musia, či nemusia mať vlastný web? Čo je isté,...
15.5.2023

V rámci našej advokátskej kancelárie sme pre všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, vypracovali systém, ktorého výsledkom je fungujúci právny web ambulancie, vytvorený na mieru pre ambulanciu. S naším webom ambulancie si vy splníte svoje právne povinnosti a vaši pacienti získajú jednoduchý a rýchly prístup k informáciám, ktoré potrebujú vedieť. A pozooor! Náš systém je pripravený tak, aby si bez akýchkoľvek obmedzení dokázal „podať ruku“ s vašou webovou stránkou a portálom e-vuc.sk. Aby sme vás toľko nenapínali, pozývame vás na prehliadku webu ambulancie :).

Prvé kroky vedú k balíku Ambulancia na „kľúč“/Ambulancia na „kľúč“ PREMIUM

Presne tak. Aby ste si vôbec mohli zriadiť web ambulancie, musíte si zakúpiť balík Ambulancia na „kľúč“/Ambulancia na „kľúč“ PREMIUM svojej špecializácie. Balík v sebe ukrýva okrem webu ambulancie aj ďalšie výhody a zľavy, ktoré by bola naozaj škoda nevyužiť. 
 
Zakúpením balíka sa vám automaticky sprístupni možnosť vytvoriť web ambulancie, ktorého obsahom je niekoľko častí. Právny web ambulancie vám umožní zverejniť tieto informácie:

 • Základné údaje ambulancie (napr. názov ambulancie/sídlo ambulancie/kontakt na ambulanciu)
 • Informácie o poskytovateľovi (napr. meno odborného zástupcu ambulancie/email pre potvrdzujúce správy)
 • Personál ambulancie a jeho pracovná pozícia (personálne obsadenie ambulancie/pracovná pozícia vašich zamestnancov)
 • Ordinačné hodiny a doplnkové ordinačné hodiny (možnosť uviesť 5 časových úsekov s konkrétnym výkonom, ktorý v daný čas vykonávate)
 • Spôsob objednávania pacientov (uvediete spôsob, ktorým sa k vám na vyšetrenie môžu pacienti objednať - online/emailom/telefonicky)
 • Informácie o neprítomnosti v ambulancii  (doplnenie údajov zastupujúceho lekára/možnosť odoslať informáciu o vašej neprítomnosti samosprávnemu kraju)
 • Zmluvné poisťovne (zdravotné poisťovne, s ktorými mate uzavreté zmluvy)
 • Aktuálny oznam (zverejnenie dôležitých informácii pre pacientov, o ktorých by mali vedieť)
 • Dokumenty ambulancie (možnosť pridať na právny web cenník výkonov, všeobecné zmluvné podmienky, informované súhlasy, pravidlá spracovania osobných údajov, či iné dôležité dokumenty ambulancie. Pacient sa s nimi bude môcť v pokoji oboznámiť z pohodlia domova. Takto si viete splniť aj zákonnú oznamovaciu povinnosť zverejnenia cenníka, či katalógu výkonov)
 • Podpora mediPRÁVNIK (možnosťou povolenia prístupu na 10 dní alebo na dobu neurčitú, vám vieme s právnym webom pomôcť a vykonať nastavenia údajov za vás)

Jednoduchý spôsob, ktorým sa pacienti dozvedia o právnom webe vašej ambulancie

Právnu ochranu ambulancie sme vyšperkovali do detailov. Aby sa vaši pacienti dozvedeli o spôsobe, ktorým právne chránite svoju ambulanciu, pošleme vám plagát, ktorý je (ako to u nás býva zvykom) s množstvom výhod:

 • Plagát prispôsobený priamo pre vašu ambulanciu s jej názvom a menom lekára alebo zdravotníckeho pracovníka
 • Link na váš právny web ambulancie na portáli www.medipravnik.sk
 • Obsahom je 5 časti – Poďme sa zoznámiť/Takto to u nás funguje/Vaša bezpečnosť je prioritou/Zanechajte nám spätnú väzbu/Prejdite na náš web
 • Súčasťou časti „Zanechajte nám spätnú väzbu“ je QR kód, ktorého naskenovaním  bude pacient priamo presmerovaný na spätnú väzbu, prostredníctvom ktorej vám môže odovzdať hodnotenie spokojnosti s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou)
  Súčasťou časti „Prejdite na náš web“ sú QR kódy, ktoré pacienta priamo presmerujú do jednotlivých časti vášho právneho webu
 • Vo vzťahu k plagátu si viete zvoliť dokonca aj jeho farebné prevedenie

Pripravujeme ďalšie články k právnemu webu
 
V ďalších článkoch venovaných právnemu webu ambulancie vám konkrétnejšie predstavíme jednotlivé časti právneho webu, ktorý si môžete zriadiť cez náš portál mediPRÁVNIK a aj to, aké povinnosti si prostredníctvom nich viete splniť a vyhnúť sa tak hroziacej pokute, ktorú s ich nesplnením spájajú právne predpisy.
 
Sme tu pre vás!

Je otázka, na ktorú by ste radi dostali odpoveď? Potrebujete poradiť alebo pomôcť s právnym webom ambulancie? Neváhajte nás kontaktovať na telefónnom čísle +421 948 075 965 alebo emailom na podpora@medipravnik.sk. Radi vám poradíme, pretože právna ochrana je dôležitá aj pre vašu ambulanciu :).

 

(Počet prečítaní: 871)