mediPRÁVNIK chráni už 1943 ambulancií a lekární.

Webinár č. 21 – Veľký sprievodca vystavovania ePN pre špecialistov a všeobecných lekárov

tím mediPRÁVNIK   |   20.2.2023

Každý z nás sa stretol s dočasnou práceneschopnosťou, spôsobenou chorobou či úrazom. V takom prípade je postup jasný – ošetrujúci lekár rozhodne o práceneschopnosti a dĺžke jej trvania, vyplní sa päťdielne papierové potvrdenie, tzv. Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti, ktoré pacient následne zanesie svojmu zamestnávateľovi. Tomuto postupu však čoskoro odzvoní, pretože od 01.06. 2022 bola zákonom zavedená elektronická práceneschopnosť – ePN, ktorá bude témou najbližšieho webinára.
 
Ošetrujúci lekár môže uznať pacienta práceneschopným aj novým spôsobom, a to elektronicky. Avšak, od 01.06. 2022 do 31.05 2023 môžu lekári ešte stále použiť spôsob uznávania práceneschopnosti, ktorý využívali doteraz. Hlavným cieľom však je, aby sa zapojili do systému ePN.
 
V čom spočíva výhoda zavedia ePN, sme sa spýtali spíkra JUDr. Tomáša Husovského „Výhodou je to, že lekár už nemusí vystavovať papierové potvrdenia a cesta pacienta smeruje domov, aby sa liečil. Pacient tak nemusí doručovať papierové potvrdenie o práceneschopnosti zamestnávateľovi, neoznamuje ukončenie práceneschopnosti, nežiada a náhradu mzdy a pod“. JUDr. Tomáš Husovský bude o tejto tému diskutovať spolu s JUDr. Milanom Kučom, vedúcim oddelenia právnej agendy a metodiky v Sociálnej poisťovni, Ing. Máriou Mesarošovou, špecialistkou systémových analýz v Sociálnej poisťovni a MUDr. Adrianou Šimkovou, PhD., hlavnou odborníčkou MZ SR pre všeobecné lekárstvo.
 
Webinár na túto tému vysielame 23.02.2023 (štvrtok) od 17.00 hod. do 18.30 hod. Stačí sledovať náš youtube kánal. Vstup na webinár je bezplatný. Jeho priamy prenos, ako aj jeho záznam môžete sledovať na tomto linku.

Nosnými témami webinára budú: 

  • Čo bolo dôvodom zavedenia ePN?
  • Ktoré predpisy sú pre lekára dôležité, keď sa povie ePN?
  • Ktorý lekár môže vystavovať ePN?
  • Hrozia lekárovi v súvislosti s vystavovaním ePN nejaké riziká/sankcie?
  • Ako lekári zvládli prechod na ePN?
  • Naozaj ePN uľahčila prácu lekárom a čas pacientom?
  • Aké nedostatky ePN ešte treba odstrániť? 

Ak máte otázky, na ktoré by ste radi dostali odpoveď, môžete nám ich poslať už teraz na email marketing@hhpartners.eu alebo sa môžete opýtať aj počas webinára na stránke sli.do.

Organizátorom podujatia je h&h PARTNERS, advokátska kancelária, ktorá si vyhradzuje právo na zmenu programu.
 
Kontaktné údaje: marketing@hhpartners.eu    
Tel. kontakt: +421 910 908 256

(Počet prečítaní: 700)