mediPRÁVNIK chráni už 1959 ambulancií a lekární.

Webinár 34. Rozhoduje otec, mama alebo obaja? Na čo by si mal dať lekár pozor pri detskom pacientovi?

tím mediPRÁVNIK   |   25.6.2024

V živote partnerov, ktorí sa spoločne podieľajú na výchove dieťaťa, môže dôjsť k situácii, ktorá vedie až k ukončeniu spolunažívania. Je len na rozhodnutí a dohode medzi rodičmi, ako budú riešiť situácie, ktoré prirodzene vznikajú s výchovou dieťaťa. Výnimkou nie je ani zdravotná starostlivosť. Pozývame vás k sledovaniu ďalšieho webinára z dielne advokátskej kancelárie h&h PARTNERS.

Zákonný zástupca zohráva dôležitú úlohu v živote dieťaťa. Platí to aj pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, keďže za neplnoleté dieťa koná práve jeho rodič. Ako sme už spomínali, ukončenie spolunažívania či rozvod má vplyv aj na poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Prečo? Pretože môže dôjsť k situácii, kedy sa  poskytovateľ zdravotnej starostlivosti chtiac či nechtiac stane súčasťou sporov  a bojov medzi rodičmi. Obaja chcú pre svoje dieťa  to najlepšie a každý z nich chce mať tie najväčšie práva. Ako by sa mal v takejto situácii zachovať poskytovateľ zdravotnej starostlivosti a ako sa na ňu pozerajú naše zákony?
 
27.06. 2024 /štvrtok/ od 17.00 hod. vás pozývame k sledovaniu ďalšieho z našich webinárov. Tentokrát však posledného, ktorý odvysielame pred letnou prestávkou. Ním vás bude sprevádzať JUDr. Ivan Humeník, PhD., advokát z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS. Priamy prenos webinára a jeho záznam budete môcť sledovať tu. Vstup na webinár je bezplatný. 

Nosné témy:

  • Kľúčové právne elementy vzťahu medzi lekárom a zákonným zástupcom detského pacienta – kto je zákonný zástupca, ako by to mal preukázať a prečo je to dôležité?
  • Informovaný súhlas - kto rozhoduje o zdravotnej starostlivosti dieťaťa? Otec, mama alebo vždy obaja?
  • Stačí poučiť len jedného rodiča?
  • Lekár v centre konfliktu rodičov – deeskalačné techniky, ktoré pomôžu zachovať mentálne zdravie
  • Základné opatrenia, ktoré by mal lekár využívať, aby sa nestal rukojemníkom v konflikte medzi rodičmi.

Ak máte otázku, zanechajte nám ju tu. Náš spíker vám na ňu počas vysielania rád odpovie.
 
Organizátorom podujatia je h&h PARTNERS, advokátska kancelária, ktorá si vyhradzuje právo na zmenu programu.
 
Kontaktné údaje: marketing@hhpartners.eu  
Tel. kontakt: +421 910 908 256