mediPRÁVNIK chráni už 1943 ambulancií a lekární.

Webinár 27. Môžem v ambulancii predávať výživové doplnky, zdravotnícke pomôcky alebo iný tovar?

tím mediPRÁVNIK   |   24.10.2023

Tak na túto otázku budeme hľadať odpoveď počas najbližšieho webinára, ktorý sa nám už nezadržateľne blíži.
 
Tí z vás, ktorí nás pravidelne sledujete, si určíte spomínate na jeden z našich podcastov, v ktorom sme sa na pár minút „dotkli“ témy predaja výživových doplnkov v ambulancii. Tie sa aktuálne tešia čoraz väčšej obľube.
 
Výživové doplnky, zdravotnícke pomôcky či dietetické potraviny pravdepodobne „vŕtajú v hlave“ aj nejednému poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti. Tí by prirodzene chceli tento tovar predávať vo svojej ambulancii, najlepšie počas ordinačných hodín. A čo by bolo výsledkom tohto predaja? Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti by si finančne „prilepšil“ a pacient by z ambulancie odchádzal s tovarom, ktorý mu môže zlepšiť jeho zdravotný stav. Je tu však veľkeee „ALE“! Môže vôbec ambulantný lekár predávať tovar v ambulancii a môže v priestoroch ambulancie podnikať aj v inej činnosti ako je poskytovanie zdravotnej starostlivosti?
 
Predposledný webinár v tomto roku bude venovaný práve téme predaja výživových doplnkov, zdravotníckych pomôcok a iného tovaru v ambulancii. Ten povedie JUDr. Tomáš Husovský, advokát z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS spolu so svojou kolegyňou, Mgr. Lenkou Kavarnikovou, ktorej hlas môžete poznať z podcastov, ktoré pre vás pravidelne pripravujeme.
 
Webinár bude odvysielaný už tento štvrtok, 26. októbra 2023 od 17.00 hod na našom youtube kanáli. Vstup na webinár je bezplatná. Jeho priamy prenos, ale aj záznam môžete sledovať na tomto linku.
 
Nosnými témami webinára budú:

  • Môže ambulancia podnikať popri poskytovaní zdravotnej starostlivosti?
  • Ako je to s predajom tovarov/produktov v ambulancii?
  • Aký je rozdiel medzi predajom zdravotníckych pomôcok, liekov, výživových doplnkov, dietetických potravín alebo iných tovarov?
  • Aké povolenie si na to má ambulancia vybaviť a čo k tomu ešte potrebuje?
  • Môže lekár vôbec odporúčať zakúpenie tovarov u seba alebo tretieho subjektu?
  • Akú úlohu v tomto zohrávajú ordinačné hodiny?
  • Kto môže prísť do ambulancie na kontrolu? 

Ak by ste radi dostali odpoveď na otázky, ktoré vás zaujímajú, pýtať sa môžete priamo počas vysielania na stránke sli.do
 
Organizátorom podujatia je h&h PARTNERS, advokátska kancelária, ktorá si vyhradzuje právo na zmenu programu.
 
Kontaktné údaje: marketing@hhpartners.eu    
Tel. kontakt: +421 910 908 256

(Počet prečítaní: 1125)