mediPRÁVNIK chráni už 1855 ambulancií a lekární.

Webinár 24. Buďte pripravení na kontrolu z ÚDZS

tím mediPRÁVNIK   |   23.5.2023

A my vám s tou prípravou radi pomôžeme. Ako poskytovatelia zdravotnej starostlivosti musíte počas svojej praxe rátať aj s tým, že vám jedného dňa na dvere vašej ambulancie môže zaklopať kontrola z Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Aby ste predišli stresu a boli pripravení, pozývame vás na webinár, ktorý vás prevedie všetkým, načo počas kontroly z ÚDZS nesmiete zabudnúť.

ÚDZS sa zveruje vykonávanie dohľadu nad poskytovaním zdravotnej a ošetrovateľskej starostlivosti a verejným zdravotným poistením. V prípade, ak sa pacient domnieva, že mu nebola správne poskytnutá zdravotná starostlivosť, má právo podať podnet na ÚDZS. Pacientovi trvá celý proces niekoľko minút, keďže jeho úlohou je stiahnúť si tlačivo z webovej stránky úradu a podať podnet. Avšak, poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti, na ktorého bol podnet podaný, začína proces, počas ktorého musí preukázať, že sa pacient mýli. Začatie komunikácie s úradom, kontrola zdravotnej dokumentácie, či otázky poverených osôb úradu, to všetko obnáša kontrola z ÚDZS.
 
Na čo sa môžu diváci počas vysielania tešiť, nám prezradil JUDr. Tomáš Husovský „Na tému kontroly z ÚDZS sa pozrieme optikou čerstvej novely zákona 581/2004 Z.z. (zákon č. 518/2022 Z.z.), ktorá sa dotkla aj výkonu dohľadu. Dôležité aspekty dohľadového konania budeme kombinovať so súvisiacimi oblasťami – konaním súdov a OČTK, či zavedením preventívnych opatrení, ktorými by sa v praxi mohlo dať, často zbytočným sťažnostiam pacientov predísť“. Tešiť sa určite môžete aj na hosťa, ktorým tentokrát bude JUDr. Zdenko Doktor, riaditeľ pobočiek ÚDZS v Trnave a Trenčíne.
 
Webinár vysielame vo švrtok, 25.05. 2023 od 17.00 hod. do 18.30 hod. Stačí sledovať náš youtube kánal. Vstup na webinár je bezplatný. Jeho priamy prenos, ale aj záznam môžete sledovať na tomto linku.
 
Nosnými témami webinára budú:

  • „Dobrý deň, som z ÚDZS!“ Kto môže iniciovať dohľad, ako sa dohľad začína a na čo je dobré sa vopred pripraviť (práva vs. povinnosti pri dohľade).
  • Rozdiely medzi dohľadom na mieste a dohľadom na diaľku.
  • Osoby dohľadového konania - konzultanti ÚDZS, prizvaný znalec – ako namietať zaujatosť a prečo je to dôležité? Kto je to „tretia osoba“?
  • Má ÚDZS právo žiadať ambulanciu o poslanie zdravotnej dokumentácie? Kto bude zodpovedať za jej stratu?
  • Aby vám neostali oči pre plač - pri dohľade je kľúčové od začiatku zvoliť správnu stratégiu. Predstavíme jej základné stavebné kamene.
  • Pozor, nielen poskytovateľ, ale aj odborný zástupca! Aké sankcie a komu ich môže uložiť ÚDZS?
  • Môže pacient na základe konštatovania ÚDZS o non lege artis žiadať od ambulancie náhradu škody?

Ak máte otázky, na ktoré by ste radi dostali odpoveď, môžete nám ich poslať už teraz na email marketing@hhpartners.eu alebo sa môžete opýtať aj počas webinára na stránke sli.do.
 
Organizátorom podujatia je h&h PARTNERS, advokátska kancelária, ktorá si vyhradzuje právo na zmenu programu.
 
Kontaktné údaje: marketing@hhpartners.eu    
Tel. kontakt: +421 910 908 256
 
 


 

(Počet prečítaní: 304)