mediPRÁVNIK chráni už 1405 ambulancií a lekární.

Webinár 16. Ako postupovať pri ošetrení v zahraničí? Ktoré náklady hradia zdravotné poisťovne?

redakcia mediPRÁVNIK   |   21.6.2022

Konečne je tu leto a čas na oddych! Zdravotnícke témy sú však prítomné aj pri mori alebo v horách, lebo ako sa hovorí, „nešťastie nechodí po horách ale po ľuďoch“ (radšej teda treba ísť k moru..:-)). Ak už budete musieť navštíviť vy alebo vaši pacienti na dovolenke lekára, je dobré vedieť, kto by mal náklady na ošetrenie uhradiť, a čo je najvhodnejšie v takej situácii robiť. Kto bude platiť lieky, ošetrenie v ambulancii, či hospitalizáciu?

Pripravujeme pre vás webinár, kde si povieme základné informácie o preplácaní nákladov zdravotnej starostlivosti poskytnutej v zahraničí zo strany zdravotných poisťovní. Tiež si vymenujeme základné odporúčania, ktoré by bolo vhodné ešte pred nástupom do auta, lietadla, či pred nalodením sa na loď určite dodržať.

 
Vysielame naživo 30.6.2022 od 17.00 do 18.30. Vstup je bezplatný. A ak by ste aj vysielanie v priamom prenose nestihli, nevadí. Viete si ho pozrieť zo záznamu na tomto linku.
 
Spíkra JUDr. Ivana Humeníka, PhD. sme sa spýtali na podrobnosti pripravovaného webinára.

„Dovolenka lekárovi začína ešte v samotnej ambulancii. Lekár ešte skôr ako odíde na dovolenku nesmie zabudnúť nahlásiť svoju neprítomnosť v ambulancii na samosprávny kraj“ – hovorí JUDr. Ivan Humeník, PhD. Samozrejme, že každý si ide na dovolenku oddýchnuť, ale čo, keď sa už niečo stane? „ Vtedy je potrebné vedieť, v ktorých prípadoch platí za zdravotnú starostlivosť poskytnutú v zahraničí slovenská zdravotná poisťovňa. Ale tiež je dobre mať prehľad o tom, aký je minimálny rozsah cestovného poistenia a  jeho krytia, ktorý by v zmluve určite mal byť garantovaný“ – dodal JUDr. Humeník, PhD.
 
A my už len pripomíname, že kompletný popis tém si viete pozrieť v popise pripravenej udalosti na youtube kanáli mediPRAVNIK.
 
Svoje otázky nám môžete počas webinára klásť prostredníctvom slid.do/ alebo už aj teraz emailom na marketing@hhpartners.eu
 
Organizátor podujatia h&h PARTNERS, advokátska kancelária. Si vyhradzuje právo na zmenu programu.
Kontaktné údaje: marketing@hhpartners.eu
tel.: +421 910 908 256