mediPRÁVNIK chráni už 1956 ambulancií a lekární.

Vstúpili sme do ďalšej série webinárov. Prvý z nich bol venovaný Internému systému hodnotenia bezpečnosti pacienta

tím mediPRÁVNIK   |   2.2.2024

Obľúbili ste si naše webináre? Veríme, že áno. Prostredníctvom nich sa vám snažíme prinášať prehľad o témach, v ktorých by ste mali byť zorientovaní a ktoré by vo svete zdravotníctva a medicíny určite nemali byť tabu. Našim „ťaháčom“ ste vy, milí naši diváci. Posúvate nás vpred a vďaka vašim názorom a spätným väzbám vieme, že to, čo robíme, má naozaj zmysel. Tešíme sa, že aj rok 2024 sa bude niesť v znamení webinárov. A prvý z nich už máme úspešne za sebou. 

Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, otázka pre vás. Spomínate si ešte na rok 2020? Rok, ktorý sa niesol nie len v znamení pandémie, ale vo vašom prípade aj v znamení splnenia si jednej z právnych povinnosti? Predpokladáme (a vzhľadom na počet našich objednávok sa nemýlime), že témou „number one“ bol Interný systém hodnotenia bezpečnosti pacienta. Práve povinnosť s ním spojená vstúpila do platnosti ešte 1.1. 2020. A stále je medzi nami, na čo netreba zabúdať. Internému systému hodnotenia bezpečnosti pacienta sme venovali články, podcasty a neustále naň apelujeme pri osobnej a telefonickej komunikácii. Opakovanie je matka múdrosti, preto sme sa k nemu vrátili aj počas prvého tohtoročného webinára.
 
Webinárom vás sprevádzalo naše ženské duo :), v zložení Mgr. Lenky Kavarnikovej a Bc. Veroniky Karabinošovej, pretože ak sa niekto v Internom systéme hodnotenia bezpečnosti pacienta cíti ako „ryba vo vode“, tak sú to práve oni. Aby nebola téma Interného systému pre našich divákoch mätúca a odstrašujúca, webinár bol rozdelený do 3 častí.
 
V úvode prvej z nich sme „zablúdili“ k právnym predpisom. Totižto, vyššie spomínaná povinnosť vyplýva z vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR o minimálnych požiadavkách na Interný systém hodnotenia bezpečnosti pacienta (vyhláška č. 444/2019 Z.z.). Ten slúži na identifikáciu, analýzu, riadenie a predchádzanie nežiadúcich udalostí súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Podstatou Interného systému sú oblasti, ktoré sa hodnotia. Každú z nich sme si počas webinára predstavili.
 
Vedeli ste, že poskytovatelia zdravotnej starostlivosti sú povinní zverejňovať informácie o svojej ambulancii na webovej stránke a nemali by zabúdať ani na spôsob, akým umožnia svojim pacientom vyjadriť názor na poskytnutú zdravotnú starostlivosť? Nech to znie akokoľvek, je to tak :). Tí, ktorí nás pravidelne sledujú vedia, že kde sú povinnosti, tam je naše riešenie. V tomto prípade prinášame riešenie, ktorým je právny web ambulancie. Jemu sme sa venovali v druhej časti nášho webinára.
 
V lete 2019 sme odoslali prvé dokumentácie k Internému systému hodnotenia bezpečnosti pacienta. Odvtedy prešlo našimi rukami takmer 400 ďalších, ktorými sme pomohli poskytovateľom zdravotnej starostlivosti splniť si právnu povinnosť. A stále nekončíme... Sme tu pre všetkých tých, ktorí majú o vypracovanie dokumentácie záujem. O tom bola posledná časť webinára. 

  • ak ste nestihli live prenos webinára, máme pre vás skvelú správu. Webinár je dostupný zo záznamu na tomto linku.
  • s vypracovaním dokumentácie k Internému systému hodnotenia bezpečnosti pacienta vám radi pomôžeme. Kontaktujte nás emailom (podpora@medipravnik.sk) alebo telefonicky (0948 075 965) a nájdeme pre vás to najvhodnejšie riešenie. 

My už pre vás usilovne organizujeme ďalši webinár. Ten najbližší bude odvysielaný už 29.02. 2024 /štvrtok/od 17.00 hod. na tomto linku. V ňom sa pozrieme na povolovanie odborného zástupcu. O všetkých podrobnostiach vás budeme včas informovať nie len na našom portáli mediPRÁVNIK, ale aj na sociálnych sieťach.
 
Srdečne vás pozývame!