mediPRÁVNIK chráni už 1188 ambulancií a lekární.

Ukončenie prevádzkovania lekárne

JUDr. Ján Pavlík   |   24.6.2021

Poskytovanie lekárenskej starostlivosti je v mnohých oblastiach podobné s obchodnou činnosťou ostatných podnikateľských subjektov. Avšak poskytovanie lekárenskej starostlivosti je prísne regulované právnymi predpismi a naviazané na získanie viacerých povolení. Získanie mnohých povolení poskytovatelia dobre poznajú najmä v súvislosti so začiatkom činnosti lekárne. To samozrejme súvisí s tým, že ak sa poskytovateľ rozhodne v jeden deň ukončiť prevádzkovanie lekárne, mnohé nadobudnuté povolenia musí zrušiť a zároveň splniť si rôzne s tým súvisiace povinnosti. V tomto článku Vám prinášame prehľad základných krokov, ktoré je nutné vykonať pri zániku lekárne, ktorej držiteľom povolenia na prevádzkovanie lekárenskej starostlivosti je fyzická osoba podnikateľ.

Ukončenie prevádzkovania lekárne, ktorej držiteľom povolenia na poskytovanie lekárenskej starostlivosti je fyzická osoba podnikateľ je pomerne častým javom, ktorý nastáva zväčša z dôvodu odpredaja lekárne alebo prechodu na poskytovanie lekárenskej starostlivosti formou spoločnosti s ručením obmedzeným. Nech už je dôvod akýkoľvek, spoločným cieľom  v konečnom dôsledku je zrušenie vydaných povolení na prevádzkovanie lekárne a splnenie si povinností, ktoré s týmto úkonom spája zákon. V tomto článku si predstavíme tri základné kroky, ktorým sa určite nevyhnute ak sa nachádzate vo vyššie popísanej situácii situácií:

1. krok – zrušenie povolenia na zaobchádzanie s určenými látkami,

2. krok – zrušenie povolenia na poskytovanie lekárenskej starostlivosti,

3. krok – zrušenie živnostenského oprávnenia.

V uzamknutej časti, ktorá je dostupná pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK mini, Lekáreň na kľúč, Lekáreň na kľúč PREMIUM sa dozviete, bližšie informácie, ako aj postup súvisiaci so zrušením povolenia na zaobchádzanie s určenými látkami, poskytovaním lekárenskej starostlivosti a zrušením živnostenského oprávnenia.

Ste tu nový?

Bezplatne sa zaregistrujte a my vám na privítanie
darujeme jeden článok zadarmo!

Už u nás máte účet?

Uzamknutú časť článku si môžete kúpiť za 3 € s DPH,
alebo ho získate ako súčasť jedného z balíčkov.

Chcem tento článok za

3 €

Prístup k článkom ako súčasť balíka

od 7 € / mesiac