mediPRÁVNIK chráni už 1898 ambulancií a lekární.

Pozrite si záznam z webinára! Správne vedenie zdravotnej dokumentácie, neodmysliteľný základ pre bezpečnosť vašej ambulancie

Ing. Miriama Tomková   |   27.8.2021

Po dvojmesačnej letnej prestávke sme sa opäť vrátili k vysielaniu našich pravidelných webinárov a priniesli vám nový diel, v ktorom sa advokát JUDr. Ivan Humeník, PhD., odborník na medicínske právo z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS, venoval povinnostiam lekára pri vedení zdravotnej dokumentácie. Táto téma pritiahla pozornosť približne 160 divákov, ktorí webinár sledovali online a do nasledujúceho rána, kedy bol k dispozícii už aj jeho videozáznam, sa číslo zhliadnutí zdvojnásobilo.

Prvý „poprázdninový“ webinár sa uskutočnil 25. augusta 2021 a okrem základných zásad vedenia zdravotnej dokumentácie a sprístupňovania údajov, ktoré sú v nej obsiahnuté, sme sa spolu pozreli aj na zmeny týkajúce sa poskytovania a sprístupňovania údajov pacienta účinné od 1. augusta 2021, ktoré priniesla novelizácia zákona o zdravotnej starostlivosti.

Počas webinára sme si postupne prešli týmito tematickými okruhmi:

  • Zdravotná dokumentácia ako súbor citlivých údajov – súvis medzi režimom zákona o zdravotnej starostlivosti a zákonom o ochrane osobných údajov.
  • Kto zodpovedá za vedenie zdravotnej dokumentácie? Ambulancia alebo lekár?
  • Poskytovanie údajov zo zdravotnej dokumentácie a sprístupňovanie údajov – aký je medzi nimi rozdiel?
  • Dajú sa sprístupňovať údaje z dokumentácie cez eZdravie?
  • Vybrané situácie – akú dokumentáciu môžete dať policajtom, komerčnej poisťovni, súdu alebo inému poskytovateľovi?
  • Pozor! Nová povinnosť pre VLD – archivovanie zákazu sprístupniť dokumentáciu a vydávanie potvrdení pre blízke osoby pacienta. Máme pre vás riešenie!

Snažíme sa, aby ste sa k obsahu webinárov mohli kedykoľvek vrátiť alebo si ich pozrieť v čase, ktorý vám bude vyhovovať, a preto ich pre vás nahrávame a sprístupňujeme bezplatne. Záznam z augustového webinára nájdete na nasledujúcom odkaze: Zvládnutie povinností lekára pri vedení zdravotnej dokumentácie? To chce talent!

Partnerom webinára boli farmaceutické spoločnosti Theramex a ZENTIVA.

S informáciami o ďalšom webinári sa vám ozveme už v najbližších týždňoch, no ak chcete byť informovaní aj o iných podujatiach, ktoré organizujeme a dostávať pravidelný newsletter o legislatívnych novinkách, zaujímavých článkoch a podcastoch, ktoré vám prinášame na portáli mediPRÁVNIK.sk, zaregistrujte sa bezplatne na https://www.medipravnik.sk/registracia/.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese podpora@medipravnik.sk.

(Počet prečítaní: 915)