mediPRÁVNIK chráni už 1959 ambulancií a lekární.

Podcast 233 - Viete aký je rozdiel medzi APS pre deti a APS pre dospelých?

redakcia mediPRÁVNIK   |   8.7.2024

Ambulancie pre deti a dorast majú mať upravené ordinačné hodiny, aby korešpondovali s novelou zákona o poskytovateľoch, ktorá vstúpila 1. júla 2024 do platnosti. Skrátil sa totiž počet hodín pediatrickej ambulantnej pohotovostnej služby (APS). Ordinačné hodiny musia mať nielen upravené, ale i odobrené vyšším územným celkom. Týždenný rozsah ordinačných hodín detských lekárov zostal nezmenený. Naďalej poskytujú zdravotnú starostlivosť svojim pacientom v rozsahu 35 hodín týždenne. Zmenilo sa však to, že najmenej raz do týždňa musia mať ordinačné hodiny nastavené najmenej do 16.00 h. O všetkých zmenách v zákone, ako i rozdiele medzi APS pre deti a APS pre dospelých sa budeme rozprávať v dnešnom podcaste s JUDr. Ivanom Humeníkom, PhD. z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS. Poradíme vám aj čo sa týka spomenutého zosúladenia ordinačných hodín s novou právnou úpravou. Volám sa Maroš Černý a vítam vás pri počúvaní.

Vypočujte si podcast
Ambulancie pre deti a dorast majú mať upravené ordinačné hodiny, aby korešpondovali s novelou zákona o poskytovateľoch, ktorá vstúpila 1. júla 2024 do platnosti. Skrátil sa totiž počet hodín pediatrickej ambulantnej pohotovostnej služby (APS). Ordinačné...
8.7.2024

"Podcast vychádza z právneho stavu účinného k 8. júlu 2024. V prípade, ak dôjde v budúcnosti k zmene predpisov, jeho závery nemusia byť správne. Radi vám vašu otázku zodpovieme aj prostredníctvom našej služby Právnik na telefóne."