mediPRÁVNIK chráni už 1959 ambulancií a lekární.

Podcast 231 - Dvakrát meraj a raz rež: Poskytovateľ nezodpovedá za akýkoľvek úraz pacienta v zdravotníckom zariadení

redakcia mediPRÁVNIK   |   24.6.2024

Pacienti absolvujú u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti rôzne vyšetrenia. Často sú pri nich používané prístroje. V prípade nepozornosti či už pacienta, lekára alebo iného zdravotníckeho pracovníka alebo zhodou okolnosti sa môže pacient zraniť. Takémuto prípadu je venovaný aj najnovší diel podcastu zo série Dvakrát meraj a raz rež. Priblížime si v ňom prípad, kedy sa počas röntgenologického vyšetrenia zranil pacient. Dozviete sa o zodpovednosti poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, a to, či zodpovedá za škodu spôsobenú prístrojom alebo prevádzkovou činnosťou. Volám sa Maroš Černý a rozprávať sa budem s JUDr. Katarínou Tomkovou z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS.

Vypočujte si podcast
Pacienti absolvujú u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti rôzne vyšetrenia. Často sú pri nich používané prístroje. V prípade nepozornosti či už pacienta, lekára alebo iného zdravotníckeho pracovníka alebo zhodou okolnosti sa môže pacient zraniť...
24.6.2024

"Podcast vychádza z právneho stavu účinného k 24. júnu 2024. V prípade, ak dôjde v budúcnosti k zmene predpisov, jeho závery nemusia byť správne. Radi vám vašu otázku zodpovieme aj prostredníctvom našej služby Právnik na telefóne."