mediPRÁVNIK chráni už 1959 ambulancií a lekární.

Podcast 232 - Legislatívny júnový sumár - čo by vám nemalo ujsť, ak ste lekár alebo lekárnik

redakcia mediPRÁVNIK   |   1.7.2024

Zmeny v ordinačných hodinách pediatrov a ambulantnej pohotovostnej služby je téma, ktorej sa budeme venovať v úvode júnového legislatívneho sumára. Povieme si, čo to znamená v praxi a dokedy mali pediatri povinnosť zosúladiť ordinačné hodiny s aktuálnou právnou úpravou. Skupina poslancov Národnej rady SR predložila do parlamentu legislatívny návrh, ktorý sa týka zmeny v objednávaní pacientov na prednostné ošetrenie. Po novom by si lekári mohli vyčleniť časť ordinačných hodín na prednostné ošetrenia za poplatok. V legislatívnom sumári, ktorým vás prevediem s Mgr. Katarínou Uhrinovou sa dozviete aj to, že zdravotnícke povolanie môžu po novom vykonávať aj študenti. Volám sa Maroš Černý a vítam vás pri počúvaní.

 

Vypočujte si podcast
Zmeny v ordinačných hodinách pediatrov a ambulantnej pohotovostnej služby je téma, ktorej sa budeme venovať v úvode júnového legislatívneho sumára. Povieme si, čo to znamená v praxi a dokedy mali pediatri povinnosť zosúladiť ordinačné hodiny s aktuálnou...
1.7.2024

"Podcast vychádza z právneho stavu účinného k 1. júlu 2024. V prípade, ak dôjde v budúcnosti k zmene predpisov, jeho závery nemusia byť správne. Radi vám vašu otázku zodpovieme aj prostredníctvom našej služby Právnik na telefóne."