mediPRÁVNIK chráni už 1959 ambulancií a lekární.

Podcast 229 - Je pacient pánom svojej zdravotnej dokumentácie?

redakcia mediPRÁVNIK   |   10.6.2024

Lekári sú od roku 2019 povinní viesť zdravotnú dokumentáciu pacienta v jeho elektronickej zdravotnej knižke, až na výnimky, ktoré určuje zákon. Vzhľadom na to, že dochádza k elektronizácii zdravotníctva, postupne by zdravotná dokumentácia v papierovej podobe, ktorá sa ešte sporadicky využíva, mala byť minulosťou. V najnovšom podcaste vás prevedieme jednotlivými formami jej vedenia. Pozrieme sa aj na to, čo v prípade, ak pacient nesúhlasí s tým, aby bola jeho zdravotná dokumentácia vedená elektronicky. Ako má lekár postupovať, ak ho pacient požiada o zúženie rozsahu? Môže pacient disponovať so svojou zdravotnou dokumentáciou? Aj na tieto otázky vám odpovieme v dnešnom podcaste. Volám sa Maroš Černý a rozprávať sa budem s Mgr. Katarínou Uhrinovou z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS.

Vypočujte si podcast
Lekári sú od roku 2019 povinní viesť zdravotnú dokumentáciu pacienta v jeho elektronickej zdravotnej knižke, až na výnimky, ktoré určuje zákon. Vzhľadom na to, že dochádza k elektronizácii zdravotníctva, postupne by zdravotná dokumentácia v papierovej...
10.6.2024

"Podcast vychádza z právneho stavu účinného k 10. júnu 2024. V prípade, ak dôjde v budúcnosti k zmene predpisov, jeho závery nemusia byť správne. Radi vám vašu otázku zodpovieme aj prostredníctvom našej služby Právnik na telefóne."