mediPRÁVNIK chráni už 1959 ambulancií a lekární.

Ministerstvo zdravotníctva SR pripravilo sprievodcu na samotestovanie na ochorenie COVID-19

Mgr. Lenka Kavarniková   |   3.9.2021

Ministerstvo zdravotníctva SR zverejnilo na svojom webovom sídle sprievodcu samotestovaním na ochorenie COVID-19. Sprievodca obsahuje podrobné informácie ako je potrebné vykonať test na ochorenie COVID-19, ak si ho osoba vykonáva sama napr. vo svojom domácom prostredí. Krok po kroku vysvetľuje postup samotestovania.

Ochorenie COVID-19 sa zisťuje rôznymi spôsobmi. Najčastejšie sa vykonávajú testy na zistenie ochorenia COVID-19 v rámci mobilných odberových miest (MOM), a to formou RT-PCR testov alebo antigénových testov. Antigénové testy je však možné vykonať aj v domácom prostredí. Antigénové testy na samotestovanie sú určené nie len pre dospelých, ale aj pre deti. Samozrejme deti majú samotestovanie realizovať len pod dohľadom dospelej osoby.

Za účelom toho, aby boli samotesty vykonávané správne, vydalo Ministerstvo zdravotníctva SR sprievodcu takýmto samotestovaním. Sprievodca poskytuje kompletné informácie ako sa krok po kroku na testovanie pripraviť, ako ho vykonať a ako odčítať výsledky vykonaného testu. Každý druh antigénové testu môže mať svoje špecifiká, preto je samozrejme potrebné vždy pred jeho použitím prečítať si aj písomnú informáciu pre používateľa.

INFORMÁCIE O ONLINE DOSTUPNOSTI

Sprievodcu samotestovaním nájdete na tomto odkaze: https://www.health.gov.sk/Clanok?navod-na-pouzitie-samotestov

(Počet prečítaní: 1360)