mediPRÁVNIK chráni už 1956 ambulancií a lekární.

Internetový výdaj – nezabudnite na sublicenčnú zmluvu a používanie spoločného loga!

Mgr. Lenka Kavarniková   |   27.5.2022

Prevádzkovanie internetového výdaja so sebou prináša pre lekárne viacero povinností, medzi ktoré patrí aj používanie tzv. spoločného loga. Používanie spoločného loga je jedným z nevyhnutných predpokladom na prevádzkovanie internetového výdaja v súlade s platnou legislatívou. Na čo slúži spoločné logo? Na základe čoho môže lekáreň začať takéto spoločné logo používať? Odpovede na tieto otázky nájdete v najbližších riadkoch spolu s nami.

SUBLICENČNÁ ZMLUVA A SPOLOČNÉ LOGO
 
V rámci Európskej únie má prevádzkovateľ internetového výdaja povinnosť umiestniť na svojich internetových stránkach tzv. spoločné logo. Spoločné logo je rozpoznateľné v rámci celej EÚ a umožňuje určenie členského štátu EÚ, v ktorom je usadená internetová lekáreň.
 
Zmyslom spoločného loga je najmä preukázať spotrebiteľovi transparentnosť a pravosť internetových stránok. Jeho základným cieľom je tak bojovať proti falšovaným liekom a umožniť pacientom ľahkú identifikáciu legálnej internetovej lekárne.
 
Spoločné logo musí byť na stránkach uvedené na viditeľnom mieste na každej strane webovej stránky lekárne. Obsahuje hypertextový odkaz na zoznam držiteľov povolenia na poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárni alebo vo výdajni zdravotníckych pomôcok zabezpečujúcich internetový výdaj s uvedením adresy ich webového sídla. Spoločným logom sú vlastne označené stránky všetkých subjektov, ktoré sú oprávnené vykonávať internetový výdaj v členských štátoch EÚ.
 
Použitie spoločného loga je chránené ochrannou známkou, a preto jeho používanie podlieha uzavretiu sublicenčnej zmluvy so ŠÚKL. V prípade, ak má prevádzkovateľ viac lekární a jednotlivé lekárne zaisťujú internetový výdaj, je potrebné uzavrieť pre každú lekáreň sublicenčnú zmluvu zvlášť. Táto lekáreň potom musí mať svoje vlastné webové stránky. Pokiaľ by však išlo len o výdajne, stačí sublicenčná zmluva jedna.
 
V uzamknutej časti, ktorá je dostupná pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK mini Lekáreň, Lekáreň na kľúč, Lekáreň na kľúč PREMIUM sa dozviete ako je možné sublicenčnú zmluvu na používanie spoločného loga uzatvoriť.

Ste tu nový?

Bezplatne sa zaregistrujte a my vám na privítanie
darujeme jeden článok zadarmo!

Už u nás máte účet?

Uzamknutú časť článku si môžete kúpiť za 3 € s DPH,
alebo ho získate ako súčasť jedného z balíčkov.

Chcem tento článok za

3 €

Prístup k článkom ako súčasť balíka

od 7 € / mesiac

(Počet prečítaní: 419)