mediPRÁVNIK chráni už 1921 ambulancií a lekární.

Diagnostika ochorenia COVID-19 v ambulanciách prostredníctvom rýchlotestov

JUDr. Katarína Tomková   |   20.5.2020

Napriek poklesu pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19 stále pretrváva dopyt po rýchlotestoch na diagnostiku COVID-19, ktoré detekujú protilátky. Stále však najspoľahlivejšou metódou ostáva priame stanovenie vírusu tzv. PCR metódou, ktorá je využívaná v špecializovaných laboratóriách. K dnešnému dňu už niektoré zdravotnícke zariadenia zahájili testovanie pacientov prostredníctvom rýchlotestov na diagnostiku COVID-19 s detekciou protilátok.

V predchádzajúcich článkoch, ktoré nájdete medzi odporúčanými sme sa venovali predaju domácich rychlotestov na diagnostiku COVID-19 v lekárňach a ich predaju cez internet.

Či je možné predávať domáce rýchlotesty na diagnostiku COVD-19 v ambulanciách sme rozoberali v článku Predaj rýchlotestov na diagnostiku COVID-19 v ambulanciách.

Prečítajte si tiež článok
Posledné týždne rastie počet testovaných a ubúda počet pozitívne testovaných ľudí na chorobu COVID-19. Dnes vyšla oficiálna správa, že Štátny ústav na kontrolu liečiv zaregistroval...
14.5.2020

Typy testov na diagnostiku COVID-19

Na úvod si urobme poriadok v testoch na diagnostiku COVID-19.

typ / využitie / stanovenie

RT-PCR / profesionálne / vírus

rýchlotesty / profesionálne / protilátky, vírusový antigén

samotesty / domáce / protilátky

zdroj: Štátny ústav pre kontrolu liečiv

Tento článok bude venovaný:

1. rýchlotestom na profesionálne použitie pomocou protilátok a 

2. samotestom na domáce použitie pomocou protilátok. 

Výsledky takýchto skríningových testov musia byť potvrdené testom s priamou detekciou vírusu v špecializovaných laboratóriách, keďže negatívny výsledok testu, ktorý kvalitatívne zisťuje protilátky COVID-19 nemusí byť dôkazom, že vírus sa v tele nenachádza. 

V uzamknutej časti, ktorá je dostupná pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK mini, ambulancia na kľúč, ambulancia na kľúč PREMIUM sa dozviete, či ambulancie sú oprávnené realizovať rýchlotesty na profesionálne využitie a samotesty na domáce použitie a súčasne sa budeme venovať aj tomu, či ambulancie, či môže ambulancia vyberať poplatky a v akej výške.

Ste tu nový?

Bezplatne sa zaregistrujte a my vám na privítanie
darujeme jeden článok zadarmo!

Už u nás máte účet?

Uzamknutú časť článku si môžete kúpiť za 3 € s DPH,
alebo ho získate ako súčasť jedného z balíčkov.

Chcem tento článok za

3 €

Prístup k článkom ako súčasť balíka

od 7 € / mesiac

(Počet prečítaní: 1258)