mediPRÁVNIK chráni už 1803 ambulancií a lekární.

Chcete absolvovať rýchlokurz prežitia lekára pri kontrole zdravotnej poisťovne? Pozrite si záznam nášho webinára.

redakcia mediPRÁVNIK   |   2.11.2021

Zdravotná poisťovňa pravidelne kontroluje jednotlivých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Určite ste si aj vy kládli otázky, na čo všetko majú právo a v čom všetkom ste im ako poskytovateľ zdravotnej starostlivosti povinný vyhovieť. Vo webinári, ktorý sa uskutočnil v stredu 27. októbra 2021sme sa zamerali na tréning základných právnych obranných mechanizmov, aby ste kontrolu prežili bez zbytočnej ujmy na vašom psychickom zdraví a peňaženke. Hovorili sme aj o príkladoch z praxe. Témou webináru sprevádzal advokát z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS JUDr. Tomáš Husovský a hosťom bol vedúci oddelenia právnych vzťahov a kontroly Nemocnice Poprad Mgr. Marián Béreš, MPH.

Počas webináru sme sa pozreli na tieto okruhy otázok:

Koho môže kontrolovať zdravotná poisťovňa?

Prepadnutie zo zálohy, alebo vopred oznámená kontrola - musí mi poisťovňa dať vopred vedieť?

Prichádza revízny lekár..., aké mám práva ako poskytovateľ zdravotnej starostlivosti?

Päť základných odporúčaní, na ktoré si určite spomeňte na začiatku kontroly.

Čo všetko môže zdravotná poisťovňa kontrolovať?

Mám ako poskytovateľ povinnosť posielať poisťovni zdravotnú dokumentáciu a posielať im ďalšie doklady?

Prečo je treba dávať pozor, akú zmluvu s poisťovňou podpisujem?

Protokol z kontroly je na svete - čo určite nepremeškať a čo musím skontrolovať aby som zbytočne neplatil čo nemusím.

V čom spočíva účinná obrana proti záverom z kontroly a ako chytiť šancu na úspech za pačesy.

Najčastejšie pochybenia zdravotných poisťovní, alebo vďaka Bohu, že poskytovateľ poisťovňu zažaloval a súd mu dal za pravdu (prehľad zaujímavých kazuistík zo súdny siení a ako sa z nich inšpirovať).

Snažíme sa, aby ste sa k obsahu webinárov mohli kedykoľvek vrátiť alebo si ich pozrieť v čase, ktorý vám bude vyhovovať, a preto ich pre vás nahrávame a sprístupňujeme bezplatne. Záznam z októbrového webinára nájdete na nasledujúcom odkaze: Rýchlokurz prežitia lekára pri kontrole zdravotnej poisťovne.

S informáciami o ďalšom webinári sa vám ozveme už v najbližších týždňoch, no ak chcete byť informovaní aj o iných podujatiach, ktoré organizujeme a dostávať pravidelný newsletter o legislatívnych novinkách, zaujímavých článkoch a podcastoch, ktoré vám prinášame na portáli mediPRÁVNIK.sk, zaregistrujte sa bezplatne na https://www.medipravnik.sk/registracia/.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese podpora@medipravnik.sk.

Webinár organizovala: h&h PARTNERS, advokátska kancelária s.r.o., Mäsiarska 6, 04001 Košice, office@hhpartners.eu,+421 55 694 39 91. Zmena programu je vyhradená.

(Počet prečítaní: 783)