mediPRÁVNIK chráni už 1943 ambulancií a lekární.

Zdravotnícke povolanie môžu po novom vykonávať aj študenti

Mgr. Katarína Uhrinová   |   30.5.2024

Novela zákona o poskytovateľoch (zákon č. 578/2004 Z.z.) priamo reaguje na akútny nedostatok zdravotníckych pracovníkov v zdravotníctve. S ohľadom na tento nedostatok, rezort zdravotníctva prijal kroky k tomu, aby sa noví zdravotnícki pracovníci mohli rýchlejšie zaradiť do pracovného kolobehu v ambulanciách a nemocniciach. V dnešnom článku sa spoločne pozrieme, aké konkrétne zmeny novo prijatá novela zákona o poskytovateľoch priniesla.
 
(pozn.: „Článok vychádza z právneho stavu účinného k 28.05.2024. V prípade, ak dôjde v budúcnosti k zmene predpisov, jeho závery nemusia byť správne. Radi vám vašu otázku zodpovieme aj prostredníctvom našej služby Právnik na telefóne.“)

ZAMESTNÁVANIE ŠTUDENTOV
 
Študentom a žiakom vybraných študijných odborov stredných a vysokých škôl sa už po ukončení akademického roka aškolského roka 2023/2024, teda už počas  nadchádzajúcich letných prázdnin umožní vykonávať odborné pracovné činnosti vybraných zdravotníckych povolaní.
 
Študenti budú môcť vykonávať odborné pracovné činnosti v nasledujúcich zdravotníckych povolaniach:

  • praktická sestra – asistent
  • zubný asistent alebo
  • sanitár

V uzamknutej časti, ktorá je dostupná pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK mini Ambulancia, Ambulancia na kľúč, Ambulancia na kľúč PREMIUM sa dozviete na akom právnom základe budú študenti môcť vykonávať tieto povolania, čo motivovalo rezort zdravotníctva k prijatiu tejto novely ako aj to, ako sa novela dotkne rezidentského štúdia.

Ste tu nový?

Bezplatne sa zaregistrujte a my vám na privítanie
darujeme jeden článok zadarmo!

Už u nás máte účet?

Uzamknutú časť článku si môžete kúpiť za 3 € s DPH,
alebo ho získate ako súčasť jedného z balíčkov.

Chcem tento článok za

3 €

Prístup k článkom ako súčasť balíka

od 7 € / mesiac