mediPRÁVNIK chráni už 1943 ambulancií a lekární.

Webinár č. 8 – Rýchlokurz prežitia lekára pri kontrole zdravotnej poisťovne

redakcia mediPRÁVNIK   |   19.10.2021

Možno ste sa už ocitli vo víre kontroly zo strany zdravotnej poisťovne a dokonca sa v tom víre akurát nachádzate. Prišli bez predchádzajúceho avíza? Chceli od vás všetku zdravotnú dokumentáciu a možno aj fotokópie rôznych dokladov? Určite ste si kládli otázky, na čo všetko majú právo a v čom všetkom ste im ako poskytovateľ zdravotnej starostlivosti povinný vyhovieť. Nedajbože sa kontrola skončila pozitívnym nálezom v Protokole a uložením pokuty. V našom webinári  sa zameriame na tréning základných právnych obranných mechanizmov, aby ste kontrolu prežili bez zbytočnej ujmy na vašom psychickom zdraví a peňaženke. Vysvetlíme, aké sú práva poskytovateľa a na konkrétnych prípadoch aj z našej praxe objasníme, kedy má zmysel voči záverom poisťovne podať žalobu a súdiť sa o svoju pravdu. Témou webináru nás prevedie advokát z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS JUDr. Tomáš Husovský a hosťom bude vedúci oddelenia právnych vzťahov a kontroly Nemocnice Poprad Mgr. Marián Béreš, MPH.

Počas webináru sa pozrieme na tieto okruhy otázok:

  • Koho môže kontrolovať zdravotná poisťovňa?
  • Prepadnutie zo zálohy, alebo vopred oznámená kontrola - musí mi poisťovňa dať vopred vedieť?
  • Prichádza revízny lekár..., aké mám práva ako poskytovateľ zdravotnej starostlivosti?
  • Päť základných odporúčaní, na ktoré si určite spomeňte na začiatku kontroly.
  • Čo všetko môže zdravotná poisťovňa kontrolovať?
  • Mám ako poskytovateľ povinnosť posielať poisťovni zdravotnú dokumentáciu a posielať im ďalšie doklady?
  • Prečo je treba dávať pozor, akú zmluvu s poisťovňou podpisujem?
  • Protokol z kontroly je na svete - čo určite nepremeškať a čo musím skontrolovať aby som zbytočne neplatil čo nemusím.
  • V čom spočíva účinná obrana proti záverom z kontroly a ako chytiť šancu na úspech za pačesy.
  • Najčastejšie pochybenia zdravotných poisťovní, alebo vďaka Bohu, že poskytovateľ poisťovňu zažaloval a súd mu dal za pravdu (prehľad zaujímavých kazuistík zo súdny siení a ako sa z nich inšpirovať).

Webinár bude vysielaný v stredu, 27. októbra 2021 od 17.00 h do 18.30 h na YouTube kanáli a sledovať ho môžete na odkaze https://youtu.be/wGHQl3Hux5c. Prístup na webinár je bezplatný a počet divákov nie je limitovaný. Ak ho nestihnete v riadnom vysielacom čase, pozrieť si ho môžete aj zo záznamu, a to na tom istom odkaze. Nezabudnite kliknúť na ‘zvonček‘ a nastaviť si pripomienku.

Máte otázku, ktorá vás k tejto téme zaujíma? Pošlite nám ju vopred emailom na podpora@medipravnik.sk alebo ju položte počas vysielania cez slid.do: #medipravnik https://app.sli.do/event/9yjkav4s/live/questions

Webinár organizuje: h&h PARTNERS, advokátska kancelária s.r.o., Mäsiarska 6, 04001 Košice, office@hhpartners.eu,+421 55 694 39 91. Zmena programu je vyhradená.

(Počet prečítaní: 1000)