mediPRÁVNIK chráni už 1898 ambulancií a lekární.

Podmienky uhrádzania antigénového testu v ambulancii z verejného zdravotného poistenia

Mgr. Ján Pavlík   |   21.1.2021

Ešte stále horúcou témou u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti je realizácia antigénového testu v súkromnej ambulancii na odhalenie ochorenia COVID-19. V tomto článku vám prinášame prehľad o tom, za akých podmienok je možné realizáciu antigénového testu v súkromnej ambulancii považovať za zdravotný výkon hradený z verejného zdravotného poistenia podľa aktuálne platných verejných prísľuboch zdravotných poisťovní.

V predchádzajúcom článku sme okrem iného informovali o možnosti realizovať antigénový test na ochorenie COVID-19 v súkromnej ambulancii, ako aj o tom, aké testy by mali ambulancie na daný výkon použiť. Odkaz na článok:

Prečítajte si tiež článok
V súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 je v súčasnosti aktuálnou témou realizácia antigénových testov v súkromných ambulanciách. Podľa Štátneho ústavu všetky typy antigénových...
18.12.2020

V tomto článku sa pokúsime bližšie priblížiť aktuálne podmienky vychádzajúce z verejných prísľubov zdravotných poisťovní, ktoré je potrebné dodržať, aby bolo možné antigénový test v súkromnej ambulancii považovať za výkon hradený z verejného zdravotného poistenia.

V súčasnej situácii registrujeme stanoviská zdravotných poisťovní, ktoré deklarujú verejný prísľub, že výkon realizácie Ag testu v ambulancii bude za určitých podmienok hradený z verejného zdravotného poistenia. Prinášame vám stručný prehľad podmienok uhrádzanie realizácie Ag testu v ambulancii v rámci zdravotných poisťovní (platný k 21.1.2021). 

VŽDY PRACUJTE S AKTUÁLNYMI PODMIENKAMI ÚHRAD

V súčasnosti (v období po 1. januári 2021) sú na stránkach poisťovní zverejnené verejné prísľuby týkajúce sa preplácania výkonu realizácie Ag testu v ambulancii z verejného zdravotného poistenia. Tak ako sme uviedli už uviedli vyššie, stále je potrebné sa riadiť podmienkami, ktoré sú aktuálne v čase testu.

Pred realizáciou Ag testu vo vašej ambulancii si stále vyhľadajte aktuálne usmernenie na webových sídlach konkrétnej zdravotnej poisťovne. Prikladáme odkazy, kde zdravotné poisťovne zvyknú zverejňovať aktuálne verejné prísľuby:

Všeobecná zdravotná poisťovňa: https://www.vszp.sk/poskytovatelia/aktualne/

Zdravotná poisťovňa Dôvera: https://www.dovera.sk/aktuality

Zdravotná poisťovňa Union: https://www.union.sk/poskytovatelia-oznamy

V uzamknutej časti, ktorá je dostupná len pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK mini, Ambulancia na kľúč, Ambulancia na kľúč PREMIUM, vám prinášame sumár podmienok preplácania antigénového testu vo vašej ambulancii z verejného zdravotného poistenia v prípade všetkých troch zdravotných poisťovni.

Ste tu nový?

Bezplatne sa zaregistrujte a my vám na privítanie
darujeme jeden článok zadarmo!

Už u nás máte účet?

Uzamknutú časť článku si môžete kúpiť za 3 € s DPH,
alebo ho získate ako súčasť jedného z balíčkov.

Chcem tento článok za

3 €

Prístup k článkom ako súčasť balíka

od 7 € / mesiac

(Počet prečítaní: 1587)