mediPRÁVNIK chráni už 1862 ambulancií a lekární.

Nový podcast - 1 ventilátor / 2 pacienti: Akými právno-etickými pravidlami by sa mal lekár riadiť v situácii nedostatku zdrojov?

redakcia mediPRÁVNIK   |   30.11.2020

Pandémia ochorenia COVID-19 so sebou prináša situácie, ktoré zdravotníci nikdy predtým nezažili. Napriek tomu musia postupovať v rámci právnych i etických noriem. V dnešnom podcaste vám profesor sociálnej etiky a morálnej teológie Inocent-Mária Szaniszló povie, ako by sa mali lekári rozhodovať v prípade, že majú dvoch pacientov a jednu umelú pľúcnu ventiláciu. Budeme sa venovať i téme triáže v nemocniciach a jej dôležitosti. Odpoveď na otázku, či je možné odpojiť pacienta od umelej pľúcnej ventilácie a poskytnúť ju inému pacientovi, ktorý má podľa lekára väčšiu šancu na prežitie sa dozviete od advokáta Ivana Humeníka z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS. Povie vám tiež to, prečo je dôležité, aby boli zo strany štátu prijaté etické pravidlá a čo v prípade, ak nie sú.

Vypočujte si podcast
Pandémia ochorenia COVID-19 so sebou prináša situácie, ktoré zdravotníci nikdy predtým nezažili. Napriek tomu musia postupovať v rámci právnych i etických noriem. V dnešnom podcaste vám profesor sociálnej etiky a morálnej teológie Inocent-Mária...
30.11.2020

(Počet prečítaní: 786)