mediPRÁVNIK chráni už 913 ambulancií a lekární.

Nový podcast - Čo je pracovná povinnosť? Prečo práve ja, a čo mi hrozí, ak odmietnem príkaz na výkon pracovnej povinnosti?

redakcia mediPRÁVNIK   |   9.11.2020

Počas núdzového stavu, ktorý na Slovensku platí od začiatku októbra, môže byť pre oblasť zdravotníctva uložená pracovná povinnosť. Týka sa to i lekárov. Ich nedostatok v jednotlivých nemocniciach môže rezort zdravotníctva vyriešiť spôsobom, že okresný úrad vydá písomný príkaz a uloží konkrétnemu lekárovi pracovnú povinnosť. S JUDr. Ivanom Humeníkom, PhD. z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS sa budeme v dnešnom podcaste rozprávať o tom, čo hrozí lekárovi v prípade, že si písomný príkaz odmietne prevziať. Rovnako si povieme o tom, akým spôsobom môže byť nariadený výkon pracovnej povinnosti a čo v prípade ak ako lekár potrebujete ostať v ambulancii.

Vypočujte si podcast
Počas núdzového stavu, ktorý na Slovensku platí od začiatku októbra, môže byť pre oblasť zdravotníctva uložená pracovná povinnosť. Týka sa to i lekárov. Ich nedostatok v jednotlivých nemocniciach môže rezort zdravotníctva vyriešiť spôsobom, že okresný...
9.11.2020