mediPRÁVNIK chráni už 675 ambulancií a lekární.

Zabezpečenie minimálnych požiadaviek na interný systém u poskytovateľov záchrannej zdravotnej služby

Mgr. Miriam Tipánová   |   5.2.2020

Od 1. 1. 2020 je účinná vyhláška č. 444/2019 Z. z. Ministerstva zdravotníctva SR o minimálnych požiadavkách na interný systém hodnotenia bezpečnosti pacienta. Táto vyhláška prináša pre poskytovateľov povinností, na základe ktorých by mali zabezpečiť bezpečnosť pacientov. Vzhľadom na rozsiahlosť danej problematiky sa v tomto článku zameriame len na poskytovateľov záchrannej zdravotnej starostlivosti. V článku sa dozviete, aké oblasti sa hodnotia v rámci bezpečnosti pacientov pre poskytovateľov záchrannej zdravotnej starostlivosti. Taktiež v ňom nájdete naše odporúčania pre poskytovateľov, ako splniť požiadavky obsiahnuté vo vyhláške.

Z navrhovanej vyhlášky poskytovateľom vyplývajú povinnosti, na základe ktorých majú zabezpečiť bezpečnosť pacientov. Ak si neviete rady so splnením povinností, naša advokátska kancelária h&h PARTNERS, s.r.o., ktorá sa špecializuje na medicínske právo vám s tým rada pomôže. Vypracujeme vám interné smernice, informované súhlasy a iné dokumenty prostredníctvom ktorých si splníte povinnosti, uložené vyhláškou a inými právnymi predpismi.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať na emailovej adrese office@hhpartners.eu alebo na tel. č. +421 556 943 991.

Čo je vlastne bezpečnosť pacienta?

Bezpečnosť pacienta môžeme charakterizovať ako predchádzanie nežiadúcim udalostiam počas poskytovania zdravotnej starostlivosti. Cieľom bezpečnosti pacienta je minimalizovať poškodenie jeho zdravia.

V uzamknutej časti, ktorá je dostupná len pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK ambulancia sa dozviete, ktoré oblasti sa hodnotia u poskytovateľov záchrannej zdravotnej starostlivosti. Taktiež sa dočítate o tom, ako si poskytovatelia záchrannej zdravotnej starostlivosti môžu splniť povinnosti uvedené vo vyhláške.

Ste tu nový?

Bezplatne sa zaregistrujte a my vám na privítanie
darujeme jeden článok zadarmo!

Už u nás máte účet?

Uzamknutú časť článku si môžete kúpiť za 3 € s DPH,
alebo ho získate ako súčasť jedného z balíčkov.

Chcem tento článok za

3 €

Prístup k článkom ako súčasť balíka

od 7 € / mesiac

(Počet prečítaní: 320)