Mediprávnik chráni už 553 ambulancií a lekární.

Poskytovatelia ústavnej ZS majú povinnosť zabezpečiť interný systém hodnotenia bezpečnosti pacienta

Mgr. Miriam Tipánová  3.2.2020

Od 1. 1. 2020 je účinná vyhláška č. 444/2019 Z. z. Ministerstva zdravotníctva SR o minimálnych požiadavkách na interný systém hodnotenia bezpečnosti pacienta. Táto vyhláška prináša pre poskytovateľov povinností, na základe ktorých by mali zabezpečiť bezpečnosť pacientov. Vzhľadom na rozsiahlosť danej problematiky sa  tomto článku zameriame len na poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti. V článku sa dozviete, aké oblasti sa hodnotia v rámci bezpečnosti pacientov pre poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti. Taktiež v ňom nájdete naše odporúčania pre poskytovateľov, ako splniť požiadavky obsiahnuté vo vyhláške.

Z navrhovanej vyhlášky poskytovateľom vyplývajú povinnosti, na základe ktorých majú zabezpečiť bezpečnosť pacientov. Ak si neviete rady so splnením povinností, naša advokátska kancelária h&h PARTNERS, s.r.o., ktorá sa špecializuje na medicínske právo vám s tým rada pomôže. Vypracujeme vám interné smernice, informované súhlasy a iné dokumenty prostredníctvom ktorých si splníte povinnosti, uložené vyhláškou a inými právnymi predpismi.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať na emailovej adrese office@hhpartners.eu alebo na tel. č. +421 556 943 991.

Čo je vlastne bezpečnosť pacienta?

Bezpečnosť pacienta môžeme charakterizovať ako predchádzanie nežiadúcim udalostiam počas poskytovania zdravotnej starostlivosti. Cieľom bezpečnosti pacienta je minimalizovať poškodenie jeho zdravia.

V uzamknutej časti, ktorá je dostupná len pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK ambulancia sa dozviete, ktoré oblasti sa hodnotia u poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti. Taktiež sa dočítate o tom, ako si poskytovatelia ústavnej  zdravotnej starostlivosti môžu splniť povinnosti uvedené vo vyhláške.

Uzamknutú časť článku pre ambulancie si môžete kúpiť za 3 € s DPH alebo ako súčasť Ambulancia na kľúč.

Kúpiť článok za 3 €
alebo
zdarma ako súčasť jedného z našich
balíkov v cene od 7 € / mesiac

Mohlo by vás zaujímať

Odporúčame