mediPRÁVNIK chráni už 1921 ambulancií a lekární.

Podcast 224 - Nahrávanie lekára pri ošetrovaní pacienta? Nemusí za tým byť vždy zlý úmysel.

redakcia mediPRÁVNIK   |   6.5.2024

Povedzme si na rovinu, nikto z nás nemá rád, ako ho niekto nečakane začne natáčať na mobilný telefón. Čo má však povedať lekár, ktorý sa prioritne sústreďuje na vyšetrenie pacienta. Ak pacient vyberie mobil a začne nahrávať, nemusí to automaticky znamenať, že chce lekárovi uškodiť. Každopádne by sa však na tom s lekárom mal dohodnúť alebo ambulancia si môže vopred stanoviť pravidlá a zverejniť ich na viditeľnom mieste. Predíde tak možným nepríjemným situáciám. Vypočujte si ďalší diel podcastu v rámci projektu mediPRÁVNIK, v ktorom sa budeme venovať nahrávaniu lekára pri vyšetrení. Volám sa Maroš Černý a túto tému si rozoberieme s JUDr. Ivanom Humeníkom, PhD. z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS. Vitajte pri počúvaní.

Vypočujte si podcast
Povedzme si na rovinu, nikto z nás nemá rád, ako ho niekto nečakane začne natáčať na mobilný telefón. Čo má však povedať lekár, ktorý sa prioritne sústreďuje na vyšetrenie pacienta. Ak pacient vyberie mobil a začne nahrávať, nemusí to automaticky...
6.5.2024

Dávame vám do pozornosti tiež webinár, ktorý bol venovaný téme nahrávania lekára počas vyšetrenia. Pozrieť si ho môžete na tomto linku:

Webinár 32. Ako sa brániť, ak sa pacient rozhodne nahrať lekára bez jeho súhlasu?

Prečítajte si tiež článok
To je otázka, na ktorú budeme spoločne hľadať odpoveď počas nášho najbližšieho webinára. Ten sa nám už nezadržateľne blíži, preto je najvyšší čas venovať mu pozornosť. Tak teda, poďme...
23.4.2024

"Podcast vychádza z právneho stavu účinného k 6. máju 2024. V prípade, ak dôjde v budúcnosti k zmene predpisov, jeho závery nemusia byť správne. Radi vám vašu otázku zodpovieme aj prostredníctvom našej služby Právnik na telefóne."