mediPRÁVNIK chráni už 1862 ambulancií a lekární.

PharmaUpdate: Musí lekár používať liek vysúťažený poisťovňou v centrálnom nákupe?

redakcia mediPRÁVNIK   |   25.10.2023

Zdravotná poisťovňa, ktorá centrálne obstará lieky je podľa zákona povinná zabezpečiť ich dodanie poskytovateľom zdravotnej starostlivosti cez lekáreň. Rovnako je povinná informovať poskytovateľov o liekoch, ktoré obstarala. Cieľom je šetrenie zdrojov. Centrálny nákup liekov je však zaujímavý pre farmaceutickú spoločnosť rovnako ako pre zdravotnú poisťovňu, ktorá chce ušetriť náklady. Aj pre držiteľa registrácie je to zaujímavé, lebo má prísľub veľkého odberu množstva liekov. Prím je však záujem pacienta. Ok, lieky sú vysúťažené, čo však s nimi? Je ich používanie záväzné aj pre lekára v nemocnici? Čo ak nevyhovuje pacientovi, myslíme lieky, nie lekár. J Na tieto i ďalšie otázky vám ponúkneme odpovede v najnovšej časti podcastu zo série PharmaUpdate. Zamyslíme sa aj nad tým, čo by mohlo pomôcť, aby sa vysúťažené lieky viac využívali v praxi. Maroš Černý sa bude rozprávať s advokátom Ivom Humeníkom.

Zároveň vám dávame do pozornosti webinár na tému Novembrový refresh liekovej legislatívy z pohľadu poslednej novely zákona o liekoch, v ktorom sa budú spíkri rozprávať o dôležitých zmenách v zákone o liekoch a v zákone o úhradách. Uskutoční sa 15. októbra v čase od 9.15 h do 12.15 h. Viac informácií sa dozviete na www.konferenciemedius.sk.

Vypočujte si podcast
Zdravotná poisťovňa, ktorá centrálne obstará lieky je podľa zákona povinná zabezpečiť ich dodanie poskytovateľom zdravotnej starostlivosti cez lekáreň. Rovnako je povinná informovať poskytovateľov o liekoch, ktoré obstarala. Cieľom je šetrenie zdrojov...
25.10.2023