mediPRÁVNIK chráni už 1001 ambulancií a lekární.

Čo ak je zamestnanec lekárne COVID - 19 pozitívny? Musí lekáreň zatvoriť prevádzku?

JUDr. Miriam Tipánová   |   20.11.2020

Vzhľadom na nežiadúcu epidemiologickú situáciu vás možno napadla otázka, či musíte zavrieť lekáreň v prípade ak bolo jednému z vašich zamestnancov diagnostikované ochorenie COVID-19. Je lekáreň povinná zatvoriť prevádzku alebo môže pokojne ďalej fungovať so svojej činnosti?

Na úvod je vhodné poznamenať, že aktuálne opatrenia, ktoré sú vydávané Úradom verejného zdravotníctva SR (ďalej len ako „ÚVZ SR“) neupravujú postup lekárne v prípade ak zistí, že jej zamestnanec resp. zamestnanci sú pozitívni na nový koronavírus. Z opatrení ÚVZ SR explicitne nevyplýva povinnosť lekárne zatvoriť svoju prevádzku, no na druhej strane z nich ani nevyplýva ani oprávnenie lekárne vykonávať svoju činnosť.

POVINNÁ DOMÁCA IZOLÁCIA

V prvom rade zamestnanec lekárne, ktorý je pozitívny na koronavírus je povinný sa riadiť opatreniami vydávanými ÚVZ SR. Netreba najmä zabúdať na izoláciu v domácom prostredí alebo v zdravotníckom zariadení, karanténne opatrenia atď.

V uzamknutej časti, ktorá je dostupná pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK mini, Lekáreň na kľúč, Lekáreň na kľúč PREMIUM sa dozviete odpoveď na otázku, či lekáreň je povinná automaticky uzatvoriť svoju prevádzku v danom prípade.

Ste tu nový?

Bezplatne sa zaregistrujte a my vám na privítanie
darujeme jeden článok zadarmo!

Už u nás máte účet?

Uzamknutú časť článku si môžete kúpiť za 3 € s DPH,
alebo ho získate ako súčasť jedného z balíčkov.

Chcem tento článok za

3 €

Prístup k článkom ako súčasť balíka

od 7 € / mesiac