mediPRÁVNIK chráni už 1469 ambulancií a lekární.

Podcast 87 - Psychologička: Pri poškodení zdravia pacienta je obeťou nielen pacient ale aj lekár, upozorňuje psychologička.

redakcia mediPRÁVNIK   |   6.9.2021

V medicíne neplatí, že ak niekto nič nerobí, tak chybu neurobí, lebo práve neposkytnutie pomoci alebo vyhýbanie sa rozhodnutiu, môže ohroziť zdravie a život pacienta. V prípade pochybenia zo strany lekára nie je obeťou len pacient, jeho rodina, ale i lekár, zdravotnícke zariadenie a rovnako i ďalší pacienti, ktorí k danému lekárovi prídu. O tom, ako by mal lekár postupovať v prípade, ak urobí chybu a ako by sa mal k tomu postaviť poskytovateľ zdravotníckej starostlivosti sa budeme v dnešnom podcaste rozprávať s psychologičkou, profesorkou Andreou Madarasovou Geckovou z Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

 

Vypočujte si podcast
V medicíne neplatí, že ak niekto nič nerobí, tak chybu neurobí, lebo práve neposkytnutie pomoci alebo vyhýbanie sa rozhodnutiu, môže ohroziť zdravie a život pacienta. V prípade pochybenia zo strany lekára nie je obeťou len pacient, jeho rodina, ale i...
6.9.2021

(Počet prečítaní: 389)