mediPRÁVNIK chráni už 1959 ambulancií a lekární.

PharmaUpdate: Predpis a výdaj liekov off label

redakcia mediPRÁVNIK   |   12.6.2024

Farmaceutická firma môžu mať registráciu lieku na nejakú indikáciu, konkurencia ju pritom nemá, aj keď ide o rovnakú účinnú látku. Lekári a lekárnici by si preto mali dať pozor, aby nepredpisovali a nevydávali lieky off label. V najnovšom podcaste zo série PharmaUpdate si povieme viac o predpisovaní a výdaji liekov off label. Priblížime si to na modelovej situácii a dotkneme sa aj rizikových situácií, ktoré môžu nastať. O tejto téme vám viac povie Mgr. Lenka Kavarniková z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS s ktorou sa rozprával Maroš Černý.

Vypočujte si podcast
Farmaceutická firma môžu mať registráciu lieku na nejakú indikáciu, konkurencia ju pritom nemá, aj keď ide o rovnakú účinnú látku. Lekári a lekárnici by si preto mali dať pozor, aby nepredpisovali a nevydávali lieky off label. V najnovšom podcaste zo...
12.6.2024

"Podcast vychádza z právneho stavu účinného k 12. júnu 2024. V prípade, ak dôjde v budúcnosti k zmene predpisov, jeho závery nemusia byť správne. Radi vám vašu otázku zodpovieme aj prostredníctvom našej služby Právnik na telefóne."