mediPRÁVNIK chráni už 727 ambulancií a lekární.

Aktualizované základné postupy pre pediatrov v súvislosti s COVID-19

Mgr. Miriam Tipánová   |   26.3.2020

Dňa 24. marca 2020 bolo aktualizované Metodické usmernenie hlavného odborníka pre VLDaD pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti vo všeobecnej ambulancii o deti a dorast počas pandémie COVID-19.

Hneď na úvod chceme upozorniť, že k dnešnému dňu ešte stále nebol na ambulantných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti vyhlásený núdzový stav. Všeobecní lekári so špecializáciou v špecializačnom odbore pediatria, ktorí poskytujú všeobecnú ambulantnú starostlivosť o deti a dorast majú poskytovať zdravotnú starostlivosť v štandardných ordinačných hodinách, ktoré im schválil príslušný samosprávny kraj. V čase určenom pre preventívnu starostlivosť sa majú venovať telefonickej komunikácii s pacientmi.

V uzamknutej časti, ktorá je dostupná pre predplatiteľov služby mediPRÁVNIK MINI, ambulancia na kľúč a ambulancia na kľúč PREMIUM sa dozviete aké postupy musia dodržiavať pediatri v tejto mimoriadnej situácii. Ide napríklad o postupy pri očkovaní, preventívnych prehliadkach či vystavovaní potvrdení, OČR a PN.

Ste tu nový?

Bezplatne sa zaregistrujte a my vám na privítanie
darujeme jeden článok zadarmo!

Už u nás máte účet?

Uzamknutú časť článku si môžete kúpiť za 3 € s DPH,
alebo ho získate ako súčasť jedného z balíčkov.

Chcem tento článok za

3 €

Prístup k článkom ako súčasť balíka

od 7 € / mesiac

(Počet prečítaní: 373)