Mediprávnik chráni už 641 ambulancií a lekární.

Lekári, stiahnite si zadarmo informácie pre pacientov týkajúce sa PN v čase šírenia KORONAVÍRUSU

Mgr. Miriam Tipánová   |   20.3.2020

Vzhľadom na danú situáciu sme pre vás pripravili dokument, ktorý sa určite zíde lekárom. Cieľom dokumentu je vysvetliť pacientom skutočnosť, že zatvorením prevádzky, v ktorej pracujú im nevzniká automaticky nárok na PN-ku.

OBSAH:

V dokumente sa pacient dozvie:

a) kedy lekár pacientovi vystavuje PN

b)    skutočnosť, že zatvorením prevádzky v ktorej pracuje neznamená, že je práceneschopný

c)     čo robiť ak ste zamestnancom školského zariadenia, alebo zariadenia sociálnych služieb

d)    skutočnosť, že ak vás zamestnávateľ núti ísť na PN-ku, môžete sa obrátiť na inšpektorát práce

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, no ak pacient žiada od svojho lekára, aby mu vystavil potvrdenie o PN bez toho, že je skutočne chorý, môže byť trestne zodpovedný za navádzanie lekára na trestný čin subvenčného podvodu, ako aj trestný čin falšovania a vyhotovenia nepravdivej zdravotnej dokumentácie.

DOKUMENT JE ZADARMO

Tento dokument si môžu stiahnuť registrovaný užívatelia ZADARMO. Nemusíte mať zakúpený žiaden z balíkov uvedených v cenníku.

KDE NÁJDETE DOKUMENT?

Dokument nájdete na linku: https://www.medipravnik.sk/dokumenty/samostatne-dokumenty/co-by-mal-pacient-vediet-o-pn-v-case-sirenia-koronavirusu-129/

alebo v sekcii Dokumenty.

ODPORÚČANIE

Aby nedochádzalo k nedorozumeniam odporúčame ho umiestniť na viditeľné miesto, ako napríklad na dvere ambulancie alebo do čakárne. Dokument pozostáva z dvoch strán, na oboch stranách je rovnaký text. Prvá strana je pripravená pre farebnú tlač a druhá strana je pripravená pre čiernobielu tlač.

(Počet prečítaní: 341)