Používaním stránok prevádzkovateľa h&h PARTNERS, advokátska kancelária s.r.o.. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
 
 

O projekte

Zdravotná starostlivosť sa dotýka každého z nás. Každý z nás je pacientom - niektorí z nás sú lekármi, či inými zdravotníckymi pracovníkmi. Tak ako každá iná oblasť nášho života, aj poskytovanie zdravotnej starostlivosti je regulované právnymi predpismi.

Pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti výraznejšie ako kdekoľvek inde vystupujú do popredia princípy, ktoré sa v mnohých prípadoch dostávajú do vzájomného rozporu. Ako konať aby boli dodržané práva pacienta? Ako zabezpečiť, aby boli dodržané aj práva zdravotníckeho pracovníka? Ako zaručiť dosiahnutie cieľov, ktoré si každý z nich pred seba kladie? Ako nájsť správny smer v spleti paragrafov? Kto zorientuje lekára, malú ambulanciu a kto poskytne radu pacientovi?

Práve v týchto témach sa mediPRÁVNIK cíti ako ryba vo vode. Zmyslom jeho činnosti je hovoriť pochopiteľným jazykom o veciach, ktoré sú v zákonoch písané často nezrozumiteľne. Jeho cieľom nie je nekonštruktívne ukazovať na zlyhania, ale naopak na základe takýchto prípadov dávať vysvetlenia a rady ako sa im vyhnúť.

mediPRAVNIK je zameraný na pomoc poskytovateľom ambulantnej starostlivosti a pacientom. To všetko prostredníctvom konkrétnych služieb pripravených špeciálne pre každú skupinu.
PrváPredchádzajúca1234566061ĎalšiaPosledná
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY